iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kui ära ei maksa, siis pea maha

Kui ära ei maksa, siis pea maha

Rubriik: Äripäev

Äripäeva juhtkirjas kirjutatakse, et üleeile teatas rahandusminister Ivari Padar rõõmsalt, et tema palverännakust suurematesse pankadesse on olnud kasu - pangad lubasid suhtuda oma eluasemelaenuga raskustesse sattunud klientidesse mõistvalt. Pankadelt paindlikkust ootav Padar (riik) ise aga näitab üles jäikust nende suhtes, kes on majanduslanguse ajal turu ärakukkumise, partneri pankrotistumise või mis iganes muul põhjusel jäänud riigi ees võlglaseks - hilinenud maksude maksmisega.

Maksuamet on kui timukas giljotiini juures - ei maksa, siis pea maha. Kui pärast haldusakti saamist pole ettevõte kümne päeva pärast maksuvõlga tasunud, arestib maksuhaldur võlgniku kontod, kinnisvara, autod. Maksegraafiku koostamise võimalust pakub haldur kitsilt, aga intressipuhkust üldse mitte - riigile maksmata jäänud summa pealt hakkab tiksuma intress, mis on 21,9 protsenti aastas.

On kontod maksuameti pihtide vahel, jäävad unarusse ka muud kohustused - hilinevad laenude tagasimaksed pangale, jääb maksmata partnerile kauba või teenuse eest. Ei saa maja ega autot rahaks teha, et maksuvõlga tasuda. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4198/arv_juhtkiri.html Loe samast ka: Ralf-Martin Soe. „Maksehäire igal neljandal ettevõtjal“: http://www.aripaev.ee/4198/uud_uudidx_419801.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus