iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kuhjuvad maksuvõlad ulatuvad 4,3 miljardi kroonini

Kuhjuvad maksuvõlad ulatuvad 4,3 miljardi kroonini

Rubriik: Postimees

Hindrek Riikoja kirjutab Postimehes, et Eesti ettevõtted ja eraisikud on riigile kokku võlgu üle 4,3 miljardi krooni, millest piisaks suurema osa tuleval aastal ootava eelarve puudujäägi katmiseks. Suurem osa sellest rahast jääb riigil siiski saamata.

Novembri lõpuks oli riigile vähemalt viis krooni võlgu 43 000 ettevõtet ja juriidilist isikut ning 157 000 eraisikut. Neist enamiku võlg pole siiski kuigi suur, suurimad võlad ulatuvad aga kümnetesse miljonitesse kroonidesse. Maksuameti maksuvõlgade sissenõudmise talituse juhataja Kerly Lillemetsa sõnul pole maksuvõlglaste koguhulk tänavu hoolimata majanduse madalseisust küll kasvanud, kuid võlgade kogusumma kasv on olnud 18 protsenti.

Ettevõtetest annavad tabelis tooni aga kinnisvara ja ehituse ning kaubandusega tegelejad. Tabeli esimeses otsas on aga ka mitu kütusemüügiga tegelevat ettevõtet, kes on võlgu aktsiisiraha. Just aktsiisivõla pärast on tabeli neljandal kohal ka kunagine suurim viinavabrik Onistar. Lillemets tunnistas, et suurem osa rahast jääb saamata.

See ei tähenda, et riik oleks käega löönud – võlglastega tegeletakse usinasti juba enne, kui firma olukord lootusetuks muutub. Võlga saab ka ajatada ja paljud ettevõtted ongi seda teinud. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=55894

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus