iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Kõrge maksuametnik jäi süüdi korruptiivses teos

Kõrge maksuametnik jäi süüdi korruptiivses teos

Rubriik: Muud

Maksu- ja tolliameti revisjoni all olnud firmast soodushinnaga kaupu ostnud juhtiv maksuametnik jäi riigikohtus reedel langetatud otsusega süüdi korruptsioonivastase seaduse rikkumises, vahendab Virumaa Teataja BNS uudist.

Ida maksu- ja tollikeskuse tolliosakonna juhataja kohusetäitjana töötanud Maris Niine sattus kaitsepolitsei huviorbiiti 2007. aasta veebruaris, kui täites ühes osaühingus ametiülesandeid, ostis sealt soodushinnaga riideid, mis ei olnud tegelikult jaemüügiks ette nähtud. Ühtlasi teostas samal ajal selles firmas revisjoni Niine alluv. Kuigi korruptsioonivastase seaduse järgi pidanuks ametiisk, kellel on korruptsiooniohtlikke suhteid, informeerima sellest koheselt asutuse juhti, ei teavitanud Niine soodushinnaga riideostust maksu- ja tolliameti Ida maksu- ja tollikeskuse juhatajat.

Mullu 27. juunil koostatud otsusega karistas kaitsepolitsei Niinet 6000-kroonise trahviga. Kaitsepolitsei otsuse kohaselt rikkus Niine korruptsioonivastases seaduses sisalduvat toimingupiirangut, mille kohaselt ametiisik ei või vastu võtta kingitusi ega nõustuda soodustustega, mis on määratud temale endale või tema lähisugulastele või -hõimlastele ning mille vastuvõtmine võib otse või kaudselt mõjutada tema töö- või teenistuskohustuste erapooletut täitmist. Loe täpsemalt: http://www.virumaateataja.ee/?id=135978Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus