iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Kõrge euribori tuules on pangad tänavu teeninud 705 miljonit kasumit

Kõrge euribori tuules on pangad tänavu teeninud 705 miljonit kasumit

Rubriik: ERR

Järsult kerkinud intressid on kasvatanud märkimisväärselt pankade kasumeid. Kolmandas kvartalis teenisid pangad 217 miljonit eurot puhaskasumit. Selle aasta üheksa kuuga on pangad teeninud 705 miljonit eurot puhaskasumit. Varasema aastaga võrreldes on pankade kasum enam kui kahekordistunud.

LHV pank teenis tänavu kolmandas kvartalis puhaskasumit võrreldes möödunud aasta sama ajaga ligi neli korda rohkem – ligi 40 miljonit eurot. Üheksa kuu kasum oli 108 miljonit eurot ehk 191 protsenti rohkem kui aasta tagasi.

"Peamiselt on kasumi jõudsat kasvu vedanud intressitulude kasv. Teiselt poolt, millel on pikemajalisem mõju, on järgmisel aastatel intressikulude kasv. Jah, euriboril on tugev efekt meie tulemustele, euriboriga on seotud enamik meie laenulepinguid," lausus LHV panga juhatuse esimees Kadri Kiisel.

Loe lähemalt:
https://www.err.ee/1609144169/korge-euribori-tuules-on-pangad-tanavu-teeninud-705-miljonit-kasumit

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus