iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Kommentaar: soovin maksuametile rohkem tervet mõistust

Kommentaar: soovin maksuametile rohkem tervet mõistust

Rubriik: Äripäev

Lasse Lehis, Eesti Maksumaksjate Liidu juhatuse esimees, avaldab Äripäev Online`is vastukaja Äripäevas 17.18.09 ilmunud artiklile „Maksuamet võimatul missioonil“.

Täitmiseks kohustuslikud on seadused, mille Riigikogu on vastu võtnud, president välja kuulutanud, mis on Riigi Teatajas avaldatud ja jõustunud. Kõrvale saab hiilida ainult kehtivast seadustest. Kui mõni maksuametnik arvab, et maksumaksjaid saab karistada ka veel vastuvõtmata seadusemuudatusest kõrvalehoidumise eest, siis peaks MTA luubi alla võtma ka kõik hotellid, kontserdikorraldajad, apteegid, kirjastused ja matusebürood, kes jätkasid täiesti vastutustundetult 5% käibemaksu määra rakendamist pärast seda, kui 2008. aasta suvel ajalehtedes esimest korda kirjutati, et koalitsioon plaanib käibemaksu soodusmäära kaotada.

Selle loogika alusel, mida tänasest Äripäevast lugeda võis, oleksid kõik need ettevõtted pidanud oma poe päevapealt sulgema ning avama taas alles 1. jaanuaril, et saaks asuda vapralt riigile suuremat käibemaksu maksma. EML loodab, et terve mõistus ei ole Maksu- ja Tolliametist lõplikult kadunud ja selle asutuse juhtkond mõtleb enne "inimkatsete" alustamist läbi oma kahtlase väärtusega otsuste võimalikud tagajärjed, mille peavad kohtukulude ja intressidena kinni maksma kõik maksumaksjad. Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=407a7e49-7289-4429-bdda-51641affe4c1 Loe Äripäevast artiklit, millele vastukaja kirjutati: „Lemmi Kann.

Maksuamet võimatul missioonil“

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus