iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kolmas sammas visiseb tühjemaks

Kolmas sammas visiseb tühjemaks

Rubriik: Äripäev

Piret Reiljan kirjutab Äripäevas, et vabatahtlikel pensionifondidel tuleb tänavu leppida pea olematu investorite arvu kasvuga, kindlustusseltsidel on viimastel kuudel tuhatkond III samba klienti suisa vähemaks jäänud.

Näiteks kõige populaarsem III samba pensionifond Hansa V3 avas mullu ligi 10 000 uut kontot, ent tänavu on detsembri alguseks kontosid juurde tekkinud alla 3000. Lõviosa investoreid on III sambaga liitunud kindlustusseltside kaudu, kust tänavu teise ja kolmanda kvartali jooksul on pea tuhat investorit hoopiski vähemaks jäänud. "Lepingu lõpetamisi ning maksete peatamisi on rohkem kui tavapäraselt. Põhjuseks kindlustunde vähenemine ja ka turgude kukkumine," nentis SEB Elu- ja Pensionikindlustuse juht Indrek Holst.

Järgmiseks aastaks Holst vabatahtlike pensionitoodete mahu kasvu ei oota. "Ilmselt järgmisel aastal kasvu ei tule. Tänavu on pensionivarad kindlustustes ja fondides kokku vähenenud 7 protsenti, milles on suur osa ka turgude langusel," märkis ta.http://www.aripaev.ee/4169/uud_uudidx_416904.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus