iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Kohus kuulutab välja Beatrice’i eraisiku pankroti. Süüdi on koroona ja elektri kõrge hind

Kohus kuulutab välja Beatrice’i eraisiku pankroti. Süüdi on koroona ja elektri kõrge hind

Rubriik: Delfi

Edukas ärinaine ja seltskonnategelane kaotas kolme aastaga kõik – kodu, suhte ja firma –, kuid alustab algusest. Kahe aasta pikkune ebakindel majandusseis, koroonapiirangud ja neile järgnenud kõrge elektri hind viisid pankrotti Tallinna vanalinna kohvikupidaja Beatrice Fenice’i.

Homme kuulutab kohus välja eraisiku pankroti, millele ilmselt järgneb ka firma pankrot. „Väikeettevõtjate puhul see tavapäraselt nii käib ja ega siin uudist ses mõttes pole, et viimaste aastate kriis on Tallinna vanalinna tühjaks teinud. Mis vääriks tähelepanu, on ehk see, et tegemist on avaliku elu tegelasega,“ kommenteerib maksukonsultant ja õigusteadlane Lasse Lehis.

Beatrice’i viimase kahe aasta lugu on segu inimlikust traagikast, lootusest siiski pinnale ujuda ja väikeettevõtja võimetusest kuhjuvat olukorda administreerida. Sündmuste jada algatas koroona ja ühiskonna sulgemine, mistõttu läksid kinni kõik toitlustusasutused.

Loe lähemalt:
https://eestinaine.delfi.ee/artikkel/120129450/kohus-kuulutab-valja-beatrice-i-eraisiku-pankroti-suudi-on-koroona-ja-elektri-korge-hind

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus