iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kodude maamaksuvabastus rikastele või vaestele

Kodude maamaksuvabastus rikastele või vaestele

Rubriik: Õhtuleht

Anto Raukas kirjutab Õhtulehe arvamusküljel, et Eesti Omanike Keskliit on püüdnud hea seista koduomanike elujärje parandamise eest ja üks samm on ka kodu maamaksust vabastamine. Esialgselt kerkis see idee aga just omanike keskliidus ühtse paketina Tallinna Vee hinna alandamise ja järsu elektri hinnatõusu vastase kampaaniana.

Nüüd üle pika aja on riik astumas reaalseid samme ühiskonna huvides laiemalt, kuid ilma asjasse põhjalikult süvenemata on ajakirjanduses alustatud laimukampaaniat ja püütakse debatt pea peale pöörata. Selle asemel, et leida kodude maamaksust vabastamise osas erakondade-ülene konsensus, püütakse näidata, et asjast võidavad eeskätt rikkad. Kuid rikkad on sedavõrd rikkad, et nende maksebilansis maamaksu kaotamine olulisel määral ei kajastu.

Eestis on vaja tugevat keskklassi ja kodu omamist on kohatu samastada luksusliku tarbimisharjumusega, mida peaks eriliselt maksustama. Avalik võim ei tohi unustada, et demokraatlikus ühiskonnas on maksude kehtestamine eelkõige vastutus, mitte ainult vabadus.Loe edasi: http://www.ohtuleht.ee/430191

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus