iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Koalitsioonipoliitikud laitsid ettepanekud maksusüsteemi muutmiseks maha

Koalitsioonipoliitikud laitsid ettepanekud maksusüsteemi muutmiseks maha

Rubriik: Postimees

Kaire Uusen kirjutab Postimehes, et Tallinna linnapea Edgar Savisaar tuli eelmisel nädalal välja sõnumiga, et sotsiaalvaldkonna kärbete asemel oleks pidanud kergitama üksikisiku tulumaksumäära praeguselt 21 protsendilt 26 protsendile. Tema arvestuste kohaselt oleks riik võitnud sellega kolm miljardit krooni. Lisaks pakkus Savisaar välja võimaliku kinnisvaramaksu.

Endine hansapankur Indrek Neivelt viskas aga raskele majandusolukorrale viidates õhku mõtte muuta ettevõtete tulumaksusüsteemi. «Need on uskumatult rumalad mõtted, see ei tule kõne allagi,» tõrjus reformierakondlane, riigikogu rahanduskomisjoni juht Jürgen Ligi üles kerkinud maksumuudatuste ideid majandusolukorra päästmiseks.

Ligi sõnul oleks pakutud ideedest kõige neutraalsem ehk kinnisvaramaks: «Aga seegi on meie inimestele väga valus, eriti krahhi ajal. Nii et mina ei tea, kas nad peavad end Keynesi või Friedmani õpilasteks, aga kumbki ei toetaks sellist asja,» tõrjus Ligi naerdes kõik ettepanekud. Tulevaste võimalike muudatuste kohta märkis Ligi, et maksusüsteem on olnud Eesti tugev külg ja mingeid kapitaalseid ümberkorraldusi see ei vaja. «Selle väärtus on stabiilsus.

Meie probleemid on hoopis eelarvepoliitikas.» Savisaar teatas, et annab oma ideede kohta juba lähipäevil põhjaliku ülevaate ja sama lubas teha Ligi. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=80280

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus