iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kirvega kurge püüdmas

Kirvega kurge püüdmas

Rubriik: Äripäev

Ilmar-Erik Aavakivi, Advokaadibüroo Aivar Pilv partner, kirjutab Äripäeva arvamusküljel, et aastaid on Eesti riik julgustanud inimesi kinnisvara soetama. 1990. aastatel tagastati kinnisvara õigusjärgsetele omanikele, mida võib majanduslikus mõttes kinkimiseks lugeda.

Intensiivselt on laenatud korterite, ridaelamute ja eramute soetamiseks. Seejuures kutsusid erakonnad rahvast üles mitte ainult eluaset soetama, vaid ka kinnisvarasse investeerima.

Nüüd tahetakse investoreid kinnisvara omamise eest karistada. Seda teevad parteid, kes on lubanud maksustada pigem tarbimist kui omamist! Need erakonnad on petnud oma valijaid. Miks karistatakse nüüd neid, kes on isiklikku tarbimist piiranud ja investeerinud kinnisvarasse?

Kas valitsus leiab, et kinnisvarainvesteeringu asemel olnuks jätkusuutlikum osta uus maastur või televiisor? Kinnisvaramaksu puudused on ülimalt olulised ja need kaaluvad võimalikud eelised üles. Eelkõige seisneb puudus maksu primitiivsuses. Piltlikult öeldes minnakse kirvega kurge püüdma.

Kuidas tagada, et maksma peavad omanikud, kes kinnisvarast ka tulu saavad? Inimese või äriühingu omandis võib olla vähelikviidset kinnisvara, millest praegu sissetulekut ei laeku või on kassavoog on äärmiselt väike. Nüüd on üürnikel makseraskused ja see mõjutab otseselt ka omanike sissetulekut. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4315/arv_kolumn_431501.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus