iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Kinnisvara ostjaid võib maksutõusu tõttu oodata ees kopsakas lisatasu. Arendajad: see on valitsuse läbimõtlematu otsus

Kinnisvara ostjaid võib maksutõusu tõttu oodata ees kopsakas lisatasu. Arendajad: see on valitsuse läbimõtlematu otsus

Rubriik: Delfi

Järgmisel aastal tõuseb tarbijate pahameeleks käibemaks kahe protsendi võrra. See mõjutab suuresti ka kinnisvara ostjaid, kes on praeguseks juba broneerimislepingu sõlminud.

Käibemaksutõus rakendub igale sektorile – kaasa arvatud kinnisvarale. Kui klient sõlmib enne maksutõusu rakendumist broneerimislepingu, aga saab kinnisvara osta alles uuel aastal, siis kas talle kehtib siiski sama hind, mis on kirjas lepingus?

Arendajate sõnul sõltub see arendajast endast ja sõlmitud lepingust. Kinnisvara arendaja OÜ Hausers Grupp juhatuse liikme Tomy Saaroni sõnul sõltub kinnisvara lõplik hind sellest, kuidas on sõlmitud võlaõiguslik leping. „Üldjuhul on käibemaks tarbimise maks ja selle maksab lõpptarbija,“ sõnas ta. Saaron lisas, et kuna turg on täna keeruline, siis arvab ta, et paljud arendajad võivad ka selle enda kanda võtta.

„See on väga läbi mõtlemata valitsuse poolt ja tekitab ettevõtjatele lisakulusid. Meil õnneks selliseid kliente palju ei ole ja loodame nendega kokkuleppele jõuda, aga vastavalt võlaõiguslepingule on see ikkagi lõpptarbija kulu,“ ütles Saaron.

Loe lähemalt:
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120238130/kinnisvara-ostjaid-voib-maksutousu-tottu-oodata-ees-kopsakas-lisatasu-arendajad-see-on-valitsuse-labimotlematu-otsus

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus