iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Kiduralt laekuva kassetitasu kogumine muutus absurdiks

Kiduralt laekuva kassetitasu kogumine muutus absurdiks

Rubriik: E24

Hendrik Alla kirjutab E24-s, et kui ühe maksu kogumise kulud moodustavad üle poole lõpuks kättesaadavast summast, siis kui mõttekas selle kogumine üldse on? Just nii juhtus eelmisel aastal nn tühja kasseti tasuga.

Eesti Esitajate Liidu (EEL) tegevdirektor Urmas Ambur ei välista, et kassetitasu kogumiseks peab riigi poolt selleks volitatud Eesti Autorite Ühing (EAÜ) tänavu juba peale maksma. Asja mõte on lihtne: kui ostate poest plaadi, siis võite sellest teha koopia autos kuulamiseks või muusika mobiiltelefoni kopeerida. Ent kuna kasutate sama sisu mitmes kohas, aga iga rakenduse jaoks eraldi koopiat ei osta, kaetakse autoriõiguste omanikule saamata jääv tulu kassetitasust.

See, muide, ei õigusta internetipiraatlust, nagu sageli ekslikult arvatakse. Eelmisel aastal koguti kassetitasu 46 448 eurot. Sellest rahast 25 898 eurot moodustavad tasu kokku kogumise kulud, nii et autorite vahel jagatakse ära vaid napilt üle 20 000 euro. Põhjus pole selles, et maksukoguja oleks korraga eriti ahneks läinud, vaid seaduses kinnitatud maksustatava kauba müük lihtsalt läheneb nullile.

Loe edasi: http://www.e24.ee/742590/kiduralt-laekuva-kassetitasu-kogumine-muutus-absurdiks/

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus