iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kerged haiguslehed ärritavad ettevõtjaid

Kerged haiguslehed ärritavad ettevõtjaid

Rubriik: Postimees

Kaire Uusen ja Karin Volmer kirjutavad Postimehes, et eelmisel neljapäeval selgus, et haigekassa järgmise aasta eelarves haigutab ligi miljardikroonine auk. Seega tõttas haigekassa nõukogu kiiresti otsima variante, kust kokku hoida.

Teised kaks varianti näevad ette töötaja omavastutuse suurenemist ja haigushüvitise vähenemist. Tööandjate keskliidu juht Tarmo Kriis tunnistas, et kuna tegemist on värske ettepanekuga, pole nad ametlikku seisukohta veel kujundanud. «Eks need probleemid on nii töötajail kui ettevõtjatel,» viitas ta haiguslehtede sagedasele võtmisele.

«Selles mõttes peaks inimese omavastutus olema suurem.» Teine küsimus on Kriisi sõnul, kui palju võiks ettevõtja haigekassalt koormust üle võtta: «Praegu on välja käidud, et ettevõtja maksab 60 protsenti töötaja palgast. See on mõistlikum lähenemine kui 80 protsenti, mida haigekassa hüvitab.» Kriisi sõnul on veel hulk küsimusi, mis vajavad lahendamist. Kui mingit kindlustusmehhanismi ei teki, võib see hüvitus olla tema hinnangul paljudele ettevõtetele suureks koormuseks. Lisaks tahaks firmad, et haigus- ja hoolduspäevade võtmine muutuks paindlikumaks.

Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=53767 Loe samast ka. Kaire Uusen. „Haigekassa tõmbaks kokku igalt poolt“: http://www.postimees.ee/?id=53768

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus