iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Kaupmeestel jääb kümme päeva aega hinnasiltide ümbertegemiseks

Kaupmeestel jääb kümme päeva aega hinnasiltide ümbertegemiseks

Rubriik: Postimees

Andrus Karnau kirjutab Postimehe äriuudistes E24.ee, et rohelise valitsusliidu üleöö sündinud otsus tõsta käibemaks 20 protsendini paiskab kaubanduse kaosesse, sest hindade muutmiseks on jäänud vaid loetud päevad.

Kui Briti valitsus mullu detsembris vähendas rahvale jõulukingiks käibemaksu 2,5 protsenti 15 protsendile, siis oli segadust palju. Hinnasildid olid ju kõik kõrgema hinnaga. Nii pasundasid lehed ja telekanalid katkematult, et ostjad ikka kaubamaja kassas valitsuse pakutud allahindluse läbi lüüa laseks. Mõni müüja seda pikema, mõni lühema viivituse järel ka tegi.Eesti olukord on vastupidine.

Nii seisavadki kaupmeestel ees kibedad päevad, et uued hinnad kaupadele peale ja külge kleepida. Käibemaksu tõus kasvatab hindu 1,7 protsendi võrra, sest kõrgemat käibemaksu arvestatakse põhihinnalt, mitte ei liideta automaatselt kaks protsenti kaubale otsa. Näiteks piimapakk, mille praegu saab 5 krooni ja 60 sendiga, peaks 1. juulist maksma 5 krooni ja 70 senti.Loe täpsemalt: http://www.e24.ee/?id=134054Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus