iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Katastriandmete kaasajastamine alates 01.01.2019, mis võivad muuta maa maksustamishinda

Katastriandmete kaasajastamine alates 01.01.2019, mis võivad muuta maa maksustamishinda

Rubriik: MTA
Maakataster läheb 1. jaanuaril 2019 üle uuele kontseptsioonile, mille kohaselt viiakse sama piiripunkti kohta erinevate maatükkide mõõdistamisest saadud andmed omavahel kokku selliselt, et ühine piiripunkt on registris mõlema maatüki puhul ühesuguste koordinaatidega. Samuti viiakse loodusobjektil kulgevad piirid vastavusse aluskaardil asuva loodusobjektiga. Nimetatud muudatustega täpsustuvad maatükkide piiriandmed ning sellega seoses võib muutuda vähesel määral ka maatüki pindala. Sellised muudatused tehakse registri korrastamise eesmärgil ning nendega seoses ei muutu maatükkide piirid looduses. Kinnisasja ulatuse määramisel jääb kõige olulisemaks selle piir looduses. Muudetud andmed kajastatakse ka kinnistusraamatus 1. jaanuaril 2019. Maakataster määrab ka maatüki loodusliku seisundi ehk kõlvikute andmed aluskaardilt, seega hakkavad kõlvikud muutuma vastavalt maa loodusliku olukorra muutumisele ning andmeid uuendatakse üks kord aastas. Sellega tagatakse maatüki andmete vastavus tegelikule looduslikule olukorrale ning maatükkide järgmise aasta maamaks arvutatakse juba kaasajastatud andmete alusel. Lihtsustatud on ka maakorraldustoimingute läbiviimist. Maaomanikud saavad omavahel kokku leppida maatükkide piiride muutmise ja osade vahetamise kohaliku omavalitsuse nõusolekul, ilma notari vahenduseta. Piiride muutmise korral esitab maakataster maaomanike tahte kohase avalduse kinnistusraamatule, seega ei pea maaomanik tegema samasisulisi avaldusi erinevatele riiklikele registritele. Oluline on tagada maakatastri ja kinnistusraamatu andmete ühtsus.AbiinfoKodanikele on avatud Maa-ameti infotelefon (+372) 675 0810, mis töötab E–N kl 8.30–16.30, R kl 8.30–15.30. Küsimusi saab esitada e-posti aadressile kataster@maaamet.ee.Uudis MTA lehel: https://www.emta.ee/et/eraklient/maa-mets-soiduk-kutus-hasartmang/katastriandmete-kaasajastamine-alates-01012019-mis-voivad

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus (veebruar)

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus