Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Kasiinosid ähvardavad pankrotid

Kasiinosid ähvardavad pankrotid

Rubriik: Äripäev

Kadri Bank ja Tõnis Oja kirjutavad Äripäevas, et aasta esimese kolme kuu hasartmängumaksu laekumine ning kasiinofirmade kasvavad maksuvõlad viitavad, et sel aastal ootab kasiinokette pankrotilaine.

"Käib üksteisele kuklasse hingamine - kes jääb püsima ja kes mitte," iseloomustas kasiinoturul valitsevat olukorda Eesti Hasartmängu Korraldajate Liidu (EHKL) juht Tõnis Rüütel. Kui veel mullu ajas hasartmängumaks riigi rahakoti iga kuu punni rohkem kui 40 miljoni krooniga, siis sel aastal on hasartmängumaks muutunud kõige halvemini laekuvaks maksuks. Kasiinoäri tõeline õitsenguperiood oli kümme kuud üle-eelmise aasta augustist mullu maini, mil hasartmängumaksu laekus eelarvesse igal kuul üle 40 miljoni krooni. Selle aasta märtsiks on see summa kukkunud 20,8 miljonile kroonile.

Järsust langusest räägivad ka mängukohtade ja -automaatide arvud. 2007. aasta lõpust on kadunud ligi 70 mängukohta, neist 23 suleti viimase kuuga. Mullu märtsis oli automaate üle 5000, tänavu märtsis juba poole vähem.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4292/uud_uudidx_429206.html Loe ka ÄP juhtkirja: „Kasiinod kaovad. Olümpiavõitjad ka?“: http://www.aripaev.ee/4292/arv_juhtkiri.html