iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kas tasakaalus eelarve on vajalik?

Kas tasakaalus eelarve on vajalik?

Rubriik: Postimees

Šveitsi ajakirjanik Kaspar Näf leiab tänases Postimehes, et Eesti võiks rahulduda ka puudujäägiga eelarvega. Kuid tingimusel, et lepitakse kokku riigieelarve tasakaalustatus pikemas perspektiivis.

Pikaajalised vaatlused näitavad, et ühe riigi majandus ei kasva pikemas perspektiivis kunagi kümme protsenti aastas. Arenenud riikide keskmine majanduskasv ei ole pärast Teist maailmasõda ületanud kolme protsenti aastas. Isegi kui arvata, et Eesti on teistest parem ja suudab saavutada keskmiselt kuueprotsendilise kasvu (mida ma isiklikult pean ebareaalseks), siis olid viimaste aastate kasvuarvud tublisti üle keskmine.

See ei ole iseenesest halb. Selline areng muutus problemaatiliseks siis, kui riik püüdis majanduskasvu makse langetades veelgi hoogustada. Reformierakonna sõnum ettevõtjale oli «Riik jätab sulle rohkem raha kätte, kasuta seda ja tooda veel rohkem» ja «Ülejärgmisel aastal on see sulle veel kasulikum». Töövõtjale aga öeldi: «Riik jääb sulle rohkem raha, mida võid panustada majandusse.»Eelarveprobleemid tõmbasid sellisele poliitikale kriipsu peale.

Maksureform peatati ja mõnede toodete käibemaksu tõsteti. Nende meetmete sõnumid olid ka selged. Ettevõtjale: «Riik ei hinda enam su panust majanduse arengule nii kõrgelt nagu enne, ei tasu enam pingutada», ja ostjale: «Ära enam osta – need tooted on varasema ajaga võrreldes ülearu kallid».Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=68326

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus