iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Kas kütuseaktsiiside langetamine tooks diisli ja bensiini hinna alla?

Kas kütuseaktsiiside langetamine tooks diisli ja bensiini hinna alla?

Rubriik: Õhtuleht

Keskerakond ja EKRE tahavad kütuseaktsiise langetada, kuid nende varasem liitlane Isamaa on koalitsioonikõneluste tõttu kõhklema löönud. Peaminister Kaja Kallas aga leiab, et aktsiisilangetusest poleks tavainimesele mingit kasu – võidaksid vaid kütusemüüjad. Miks on kütuseaktsiis viimastel kuudel maailmas sedavõrd teravaks teemaks kerkinud? Kuidas on juhtunud nii, et aktsiisid ei täida enam esialgset eesmärki?

Tegelikult ei korja ükski riik aktsiise vaid altruismist. Kodanike tervisest ning elukeskkonnast hoolimine on aktsiiside puhul taandunud teisejärguliseks küsimuseks. Mängu tuleb hoopis raha. Aktsiisid moodustavad riigieelarve tuludest märkimisväärse osa. Möödunud aastal laekus kõiki aktsiise kokku Eesti riigieelarvesse üle miljardi euro.

Loe lähemalt:
https://www.ohtuleht.ee/1064594/puust-ja-punaseks-kas-kutuseaktsiiside-langetamine-tooks-diisli-ja-bensiini-hinna-alla

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus