iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Kärpe ohvriks pensionikogujad

Kärpe ohvriks pensionikogujad

Rubriik: Äripäev

Kadri Paas ja Lemmi Kann kirjutavad Äripäevas, et Rahandusministeeriumi kevadprognoosist - Eesti majandus kukub tänavu 8,5% - lähtuv järjekordne kolmemiljardiline puudujääk määritakse pensioni teise sambasse raha kogujate kraesse.

Rahandusminister Ivari Padar ütles vahetult pärast eilset valitsuse kabinetinõupidamist Äripäevale, et kuigi maksud laekuvad eelarvesse ootuspäraselt - isegi 15 miljardit krooni on veel reserviraha alles -, on vaja ikkagi kiiremas korras üle vaadata teise pensionisamba sissemaksete süsteem. Samuti ei pääseta töötuskindlustusmakse kergitamisest. Järgmisel aastal on Maastrichti kriteeriumide täitmiseks vaja maksumuudatusi, vastasel juhul võib riigieelarve minna 16,5 miljardi krooniga miinusesse. Peaminister Andrus Ansip ütles, et 1.

maist peaks kaheks aastaks edasi lükkama sissemaksed pensionikindlustuse teise sambasse. Ansipi sõnul tähendab see, et töötajad ei peaks enam maksma pensionisambasse 2% enda tuludest ning ka valitsus ei peaks sinna lisama enam 4% töötajate sotsiaalmaksust. Ettevõtja Jüri Mõis - samuti II pensionisamba omanik - ütles, et ei võta maksete peatamist tragöödiana. "Muidugi halb, aga mis üle jääb!

Ma arvan, et see on läbi kaalutud halbadest variantidest kõige parem," arvas Mõis. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4273/uud_uudidx_427309.html Loe ka Äripäeva juhtkirja: „Loodetavasti pole -8,5% aprillinali“: http://www.aripaev.ee/4273/arv_juhtkiri.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus