Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Käibemaksuseaduse muudatused

Käibemaksuseaduse muudatused

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliamet juhib tähelepanu, et alates 1. jaanuarist 2011 jõustuvad käibemaksuseaduse muudatused.

Olulisemad muutused seni kehtinud seaduses on järgmised: 1) Pööratud käibemaksukohustus kinnisasjade (välja arvatud eluruum) ja metallijäätmete soetamisel, mis tähendab, et alates 1. jaanuarist 2011 tasub ostja kauba võõrandajale müügihinna ilma käibemaksuta. Tehingu kohta esitatud arvel märgitud tasumisele kuuluva käibemaksusumma arvestab muudatustest tulenevalt kauba soetaja, mitte enam võõrandaja.2) Sarnaselt käibemaksudeklaratsiooniga tuleb VD aruanne esitada igakuiselt järgneva kuu 20.

kuupäeval. Esimene uue korra kohane ühendusesisene käibe aruanne tuleb esitada 20. veebruariks 2011.3) Alates 2011. aastast võivad kassapõhist käibemaksuarvestuse erikorda rakendada kõik maksukohustuslased, kelle maksustatav käive ei ületanud 2010.

aastal ega jooksvalt ka 2011. kalendriaasta algusest summat 200 000 eurot. Käibemaksuarvestuse valikust tuleb kirjalikult teavitada ka maksuhaldurit.Maksu- ja Tolliameti kodulehel on alates 3. jaanuarist avatud lisaks foorum, kus kõik soovijad saavad käibemaksuseaduse muudatuste kohta esitada küsimusi, millele vastavad ühe tööpäeva jooksul Maksu- ja Tolliameti spetsialistid.

Foorumisse saab siseneda Maksu- ja Tolliameti kodulehe kaudu või aadressilt foorum.emta.ee.MTA pressiteade: http://www.emta.ee/index.php?id=29043&tpl=1026