iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Käibemaksu tõus ja haigushüvitiste kärbe ripuvad juuksekarva otsas

Käibemaksu tõus ja haigushüvitiste kärbe ripuvad juuksekarva otsas

Rubriik: Postimees

Urmas Seaver kirjutab Postimees Online`is, et täna rahanduskomisjonis arutamisele tulevad käibemaksu tõstmine ning haigushüvitiste kärpimine ei pruugi saada seal enamuse toetust, sest opositsiooniparteid on pigem nendele ideedele vastu.

Täna on rahanduskomisjoni päevakorras 3,4 miljardi krooni suuruse negatiivse lisaeelarvega seotud seaduste muutmise eelnõu, mis peaks valitsusliidu plaani kohaselt parandama riigi eelarvepositsiooni veel ligi miljardi krooni võrra.Selleks tahavad valitsusparteid Reformierakond ning Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) tõsta muuhulgas käibemaksu 18-lt protsendilt 20-le protsendile ning vähendama haigushüvitisi - haige lapsega kodus olev vanem saaks senise 100-protsendise hüvituse asemel 80 protsenti palgast ning ise haiguslehel olev töötaja praeguse 80 protsendi asemel hüvitist 70 protsenti palgast.Käibemaksu tõus peaks riigile tooma poole aasta pealt lisatulu umbes 800 miljonit krooni ning haigushüvitiste kärbe jätma riigile alles umbes 110 miljonit krooni. Valitsuse plaanitud kuue miljardi kroonise eelarvepositsiooni elluviimiseks on valitsus algatanud veel eelnõu töötute uutest hüvitistest loobumiseks (annab kokkuhoidu ligi 1,1 miljard krooni) ning töötuskindlustusmaksu tõstmise 4,2 protsendi peale (annab lisatulu 500 miljonit krooni).Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=129610

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus