iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Käibemaksu tõus ei pruugi riigi tulusid suurendada

Käibemaksu tõus ei pruugi riigi tulusid suurendada

Rubriik: Äripäev

Lemmi Kann ja Kadrin Karner kirjutavad Äripäevas, et majandusekspert Raivo Vare soovitab enne käibemaksu tõstmist vaadata Läti poole, kes astus sama sammu, ent nüüd võib maksu alandada, sest tulusid see ei suurendanud.

"Enne, kui meil siin käibemaksu tõstma hakatakse, vaadake, mis Lätis juhtus - seal tõsteti käibemaksu kolme protsendi võrra ning nüüd juba arutatakse, et äkki peaks maksu ikka endisele tasemele tagasi laskma, sest tulud ei suurenenud," rääkis ta. Maksutõus pole Vare sõnul tabu, kuid enne peab vaatama, mida konkreetne maks reaalselt annab ja võtab. "Praegu on osa poliitilisi jõude kasutamas ilmselgelt maksu tõstmise retoorikat klassi- ja poliitilise võitluse loogikast lähtuvalt, aga toovad ettekäändeks kriisi. No ei ole hea ettekääne," ütles ta.

Vare sõnul pole kõik kärpevõimalused ammendunud. "2004 oli kogu riigieelarve kokku nii suur, kui praegu on sotsiaaleelarve. Me oleme märgatavalt kasvatanud eelarvet, ja kui nüüd hakatakse kärbetest rääkima, nähakse probleemi õpetajate, arstide ja tuletõrjujate palkades ning mujale ikka eriti ei kiputa vaatama küll," selgitas ta. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4329/uud_uudidx_432902.htmlLoe ka Õhtulehest: Henri Adams.

„Kas käibemaksu tõus on lahendus?“: http://www.ohtuleht.ee/index.aspx?id=331079

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus