iconJuurdepääsetavus
Maksud 2024 koolituse salvestus - Maksumuudatused aastatel 2024-2027 Soovin tellida

Justiitsministri õigusloome nõukoja esimeheks nimetati Jüri Raidla

Justiitsministri õigusloome nõukoja esimeheks nimetati Jüri Raidla

Rubriik: Muud

Täna (16.09) kogunes esimest korda justiitsministri õigusloome nõukoda, kelle ülesandeks on anda ministrile nõu seaduste ületootmise vähendamiseks ja Eesti õiguspoliitika arengu küsimustes üldisemalt. Nõukoja esimeheks nimetati vandeadvokaat Jüri Raidla.

„Nõukoja üldine seisukoht oli, et seadusega tuleks reguleerida vaid neid valdkondi ja küsimusi, mille puhul tõepoolest muud võimalust ei ole. Seejuures on oluline saavutada muutus väärtushinnangutes,“ ütles justiitsminister Urmas Reinsalu. Samuti toodi nõukojas välja, et õigusloome vähendamiseks tuleb teha reaalseid samme, näiteks analüüsida mõned aastad pärast seaduse jõustumist, kas see reaalselt toimib.

Analüüsi tuleks kaasata lisaks juristidele kindlasti need, keda seadus reaalselt puudutab. „Vohava õigusloomega pole võimalik võidelda vaid õigusloomega. Selleks peab toimuma nihe poliitilises kultuuris ja retoorikas. Seaduste vastuvõtmine ei tohi toimida seadusevastaselt,“ märkis nõukoja esimees Jüri Raidla.

Nõukoja ülesannete hulka kuulub omapoolsete seisukohtade esitamine justiitsministri iga-aastasele Eesti õiguspoliitika arengusuundade ettekandele, justiitsministri või nõukoja liikmete ettepanekul konkreetsete õiguspoliitiliste või seadusandlike algatuste läbi arutamine ja nende suhtes seisukoha võtmine ning omapoolsete soovituste andmine hea õigusloome tava järgimiseks. Nõukoja esimeheks nimetati vandeadvokaat Jüri Raidla. Nõukotta kuuluvad veel vandeadvokaat Allar Jõks, õigusteadlane Lauri Mälksoo, Tartu ülikooli õigusteaduskonna dekaan Jaan Ginter, endine riigikontrolör Mihkel Oviir, kaubandus-tööstuskoja juhatuse esimees Toomas Luman, maksumaksjate liidu juhatuse liige Lasse Lehis, tööandjate keskliidu esindaja Valdo Kalm, juristide liidu esindaja Priidu Pärna ja poliitikauuringute keskuse Praxis juht Annika Uudelepp. Nõukoda hakkab kogunema vastavalt vajadusele.

Nõukoja tööd ei tasustata ja tehniliselt korraldab seda justiitsministeerium.Justiitsministeeriumi pressiteade: http://www.just.ee/et/uudised/justiitsministri-oigusloome-noukoja-esimeheks-nimetati-juri-raidla

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus