iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Justiitsminister Urmas Reinsalu moodustas Eesti konkurentsivõimelisema ärikeskkonna juhtrühma

Justiitsminister Urmas Reinsalu moodustas Eesti konkurentsivõimelisema ärikeskkonna juhtrühma

Rubriik: Muud

Justiitsminister Urmas Reinsalu sõnul vajame majanduse käimatõmbamiseks seda, et riik annaks ettevõtjatele märku: ettevõtlikkus ja loovus on teretulnud. Et meie konkurentsivõime regioonis kasvaks kiiremini, tuleb üle vaadata reeglid ja piirangud.

„Oluliste tegevustega on juba alustatud. Näiteks maksejõuetusõiguse kodifitseerimise projekti eesmärk on teiste riikide kogemusi ära kasutades ajakohastada Eesti maksejõuetusõigust, mis omakorda parandab tublisti Eesti ettevõtluskeskkonda.

Alates septembrist on justiitsministeeriumi vastutusvaldkonnas ka konkurentsiõigus, mistõttu kuulub sellegi valdkonna edendamine prioriteetide hulka. Ka õigusloome mahu vähendamise kava üks eesmärke on leevendada ettevõtjate halduskoormust ja luua sel moel parem keskkond,“ rõhutas Reinsalu. „Kokku kutsutud juhtrühma töö eesmärk on välja selgitada ettevõtlust takistavad ja kõige enam muutmist vajavad valdkonnad ning teha õigusalaseid ettepanekuid, kuidas saaks riik soodustada ettevõtlust ja elavdada majanduselu,“ lisas minister. Ärikeskkonna edendamise juhtrühm hakkab tegutsema regulaarselt ja esimesena vaadatakse üle eelmise valitsuse heaks kiidetud tegevusprogrammi „Ettevõtja õigus 2“.

Selles pandi tolle hetke teadmistele tuginedes paika tegevused, mis võiks ettevõtluskeskkonda parandada ja äritegemist soodustada. Juhtrühma esimene ülesanne on koostada valitsusele Eesti ärikeskkonna konkurentsivõime parandamise aruanne. Juhtrühma kuuluvad Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse juhatuse esimees Hanno Tomberg, tööandjate keskliidu tegevjuht Toomas Tamsar, teenusmajanduse kojast vandeadvokaat Valter Võhma, advokatuuri äriõiguse komisjoni esimees Karin Madisson, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ettevõtluskeskkonna juht Piret Treiberg, rahandusministeeriumi ettevõtluse ja arvestuspoliitika osakonna juhataja Kurmet Ojamaa, makspoliitika osakonna juhataja Lemmi Oro ning riigihangete ja riigiabi osakonna juhataja Kristel Mesilane, kaubandus-tööstuskoja poliitikakujundamise ja õigusosakonna juhataja Marko Udras ning pangaliidu esindajana Riho Roopõld. Juhtrühma tööd juhib justiitsministeeriumi õiguspoliitika asekantsler Kai Härmand.Justiitsministeeriumi pressiteade: http://www.just.ee/et/uudised/justiitsminister-urmas-reinsalu-moodustas-eesti-konkurentsivoimelisema-arikeskkonnaTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus