iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Jüri Pihl: head riiki odavmüügist ei saa

Jüri Pihl: head riiki odavmüügist ei saa

Rubriik: Postimees

Jüri Pihl, Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimees, kirjutab Postimehe arvamusküljel, et keerukad ajad tähendavad alati võimalusi muutusteks. Praegune majandussurutis annab meile võimaluse muuta majanduse struktuuri ja viia läbi olulised reformid. Kuid see on ka võimalus muuta väärtushinnanguid – muuta meie ühiskond sidusamaks ja ühtehoidvamaks, asendada raha olulisemate väärtustega.

Eduka arengu tagamiseks on vaja murrangut mõtteviisis. Ahnus ja raha asjade mõõduks sättimine, riigi rolli ja sotsiaalriigi põlastamine on meid viinud raskesse seisu.

Müüt madalate maksudega kaasnevast heaolust on kokku varisenud. Näeme, et ka kasumlikult toiminud ettevõtted võivad kergekäeliselt loobuda Eestis tegutsemisest. Välisinvestorid ei vaata praeguses olukorras madalat maksumäära, vaid riigi elujõudu. Pankroti veerel seisvasse riiki ei investeerita niikuinii, olgu maksumäärad kui tahes madalad.

Üheks 2011. aasta parlamendivalimiste peateemaks tõuseb paratamatult maksupoliitika. On selge, et vananeva ja kahaneva rahvastikuga ühiskonnas pole võimalik madalate maksudega ehitada Põhjala riiki. Tulumaksu vähendamine, ettevõtete kasumi maksustamisest loobumine ja riigi tulubaasi ülesehitamine tarbimismaksudele pole olnud tark poliitika.

Kui soovime endiselt osa saada avalikest teenustest ja sellega kaasnevast turvatundest, tuleb meil teha muudatusi kogu maksusüsteemis. Riigi tulud ei saa sõltuda nii suurel määral tarbimisest, vaid peavad rajanema stabiilsemal alusel. See tähendab, et peame suurendama otseste ja ressursimaksude osakaalu eelarves võrreldes kaudsete maksudega. Eesti vajab senisest solidaarsemat maksusüsteemi, milles ettevõtete kasumid on maksustatud ja üksikisikute tulu on maksustatud võrdsemalt.

Paratamatult tähendab see suurema sissetulekuga inimeste panuse kasvamist. Maksupoliitika peab vajalikke muutusi positiivselt mõjutama. Ettevõtte tulumaks koos erisustega on tavaliselt hoob, mis võimaldab toetada eksporti, ergutada innovatsiooni ning suunata erainvesteeringuid ja ettevõtete panust inimkapitali ehk töötajate haridusse ja tervisesse. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=92613Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus