iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Jürgen Ligi valiti maksumaksjate liidu juhatuse esimeheks

Jürgen Ligi valiti maksumaksjate liidu juhatuse esimeheks

Rubriik: EML

Täna toimunud Eesti Maksumaksjate Liidu üldkoosolek otsustas valida EML juhatuse liikmeks rahandusminister Jürgen Ligi. Järgnenud juhatuse koosolekul valiti Jürgen Ligi üksmeelselt EML juhatuse esimeheks.

„Ma väga austan meie rahandusminister Jürgen Ligi, kes on selline maksuterminaator, väga karmi käega mees. Nüüd ma vaatan Jürgenit ja ta on selline rõõmus ja lõbus, muudkui lubab raha siia ja sinna ja kohe ei saagi nagu aru. Mees on kohe täitsa teine mees,“ kommenteeris otsust EML juhatuse senine esimees Jüri Allikalt.

EML juhatuse liige Lasse Lehis lisas, et rahandusministri amet sobib väga hästi kokku maksumaksjate liidu juhi tööga. „Avaliku sektori töötajate kaasamine EML juhtimisse on pikaajaline traditsioon ning tuleb liikmete huvide esindamisele ainult kasuks,“ märkis Lehis. Meil on hea meel tõdeda, et rahandusministri ammendamatud teadmised ja kogemused on nüüd kättesaadavad igale EML liikmele, sest sarnaselt teistele juhatusele liikmetele asub ka värske juht isiklikult liikmeid teenindama. Jürgen Ligi vastab maksumaksjate liidu liikmete küsimustele struktuurse eelarvetasakaalu, käibedeklaratsiooni lisa täitmise ja sõiduautode maksustamise teemadel telefonil 611 3445 igal teisipäeval kell 15.00–16.00.

Tuletame liikmetele meelde, et küsimuse esitamisel tuleb alati öelda oma liikmenumber ja baasmääraga liikmed tasuta nõustamise teenust ei saa. Küsimusele, kui palju pidi teda veenma, et ta tegi otsuse maksumaksjate liidu juhi ametisse asuda, vastas Ligi: „Mulle pole ettepanekutki tehtud, kes ütles, et ma hakkan? Mind pandi lihtsalt tööle ja kõik, anti mõista, et mu arvamust ei küsita. Nii tegelikult oligi, sihuke organisatsioon on maksumaksjate liit,“ ütles Ligi muiates.

Juhatuse liikmed jõudsid ka üksmeelsele seisukohale, et mulje, justkui valitseksid Rahandusministeeriumi ja EML vahel tõsised erimeelsused Eesti maksusüsteemi tuleviku osas, on ekslik. „Tegemist on sensatsioonihimuliste ajakirjanike üles puhutud meediamulliga,“ märkis juhatuse liige Ivo Raudjärv. Ta lisas, et juhatuse koosolekul lepiti kokku, et kavandatavad maksuseaduste muudatused EML liikmeid ei puuduta. Maksumaksjate liidu liikmed vabastatakse käibedeklaratsiooni lisa täitmisest ning nad saavad ka edaspidi sõiduauto soetamisel kogu sisendkäibemaksu maha arvata.

Juhatuse liige Martin Huberg täiendas, et peatselt avatakse ka tankla, kus hakatakse EML liikmetele müüma erimärgistatud kütust. Läbirääkimised jätkuvad plaani osas avada spetsiaalne duty-free põhimõttel töötav kauplus, kust EML liikmed saaksid osta EML asutamise aastal kehtinud aktsiisimääradega maksustatud alkoholi ja sigarette. Eesti Maksumaksjate Liit on 1995. aastal loodud mittetulundusühing, mis kaitseb maksumaksjate huve ja õigusi, taotleb optimaalset maksukoormust ning jälgib kogutud maksuraha efektiivset kasutamist.

Maksumaksjate liit nõustab ja koolitab oma liikmeid maksuõiguse küsimustes ning annab välja ajakirja MaksuMaksja ja maksualaseid raamatuid. Lisateave: EML pressiesindaja Margit Berko, telefon 626 4196, 53 035 007

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus