iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Jürgen Ligi on teist aastat järjest maksumaksja vaenlane, seekord koos Reformierakonnaga. Maksumaksja sõber on Vabaerakond

Jürgen Ligi on teist aastat järjest maksumaksja vaenlane, seekord koos Reformierakonnaga. Maksumaksja sõber on Vabaerakond

Rubriik: EML pressiteade

Eesti Maksumaksjate Liit (EML) kuulutas täna välja 2014. aasta maksumaksja sõbra ja vaenlase tiitli saajad.

Maksumaksja vaenlase tiitli saab teist aastat järjest endine rahandusminister Jürgen Ligi. Tema juhtimisel valmistati 2013. aasta sügisel ette ja võeti 2014.

aastal vastu mitmed ettevõtluskeskkonda halvendavad ja halduskoormust suurendavad seadusemuudatused, eelkõige käibedeklaratsiooni lisa (nn 1000-euroste arvete deklareerimine) ja sõiduautoga seotud sisendkäibemaksu piirang, maksutagastuste tähtaja pikendamine, isikliku sõiduauto hüvitise reeglite muutmine, kütteõli jääkide tagasiulatuv lisamaksustamine jne. EML leiab, et mainitud seadusemuudatused lähtuvad küll õigetest kavatsustest, kuid nende muudatuste sisu ja vorm, samuti ettevalmistamise, vastuvõtmise ja rakendamise viis on täiesti vastuvõetamatu. Maksupettustega võitlemise sildi all luuakse täiendavat bürokraatiat ning mõnitatakse ausaid ettevõtjaid. Maksumaksjad on kulutanud palju raha, aega ja närve täiesti arusaamatute eesmärkide nimel.

Lisaks ettevõtjate ja riigi vahele tekkinud usaldamatusele tekitavad uued seadused ka pingeid ettevõtjate omavahelistes suhtes ning töökorralduses.Rida olulisi seadusemuudatusi jõustus aastavahetusel lühikeste vaheaegadega, muudetud deklaratsioonivormid tehti kättesaadavaks viimasel minutil, ei olnud piisavalt koolitusi ja juhendmaterjale, uute seaduste tõlgendamisel on palju „lahtisi otsi“ ja arusaamatuid kohti. Kokkuvõttes on tekkinud olukord, kus ka sisult õiged ja vajalikud muudatused (näiteks uued deklaratsioonivormid) tekitavad ettevõtjates pahameelt ja muret ainuüksi selle pärast, et muudatused rakendati kõige ebasobivamal ajal.Seekord otsustasime lisada maksumaksja vaenlase tiitli saajate hulka ka Reformierakonna. Riik on Reformierakonna juhtimisel järjekindlalt halvendanud Eesti ettevõtluskeskkonda – aina rohkem soovitakse ettevõtjaid kontrollida, reguleerida, piirata, käskida, keelata, koguda andmeid jne ning seda kõike loomulikult ettevõtja enda raha eest ja halvustavate süüdistuste saatel. Kokkuvõttes on need sammud demokraatia ja isikuvabaduste piiramise suunas.

Reformierakonna juhtimisel on Eesti areng jõudnud ummikusse. Vajalikud reformid on takerdunud. Kodanike riigist on saanud ametnike riik – riiki juhivad eluvõõrad ja hoolimatud ametnikud, vohab mõttetu bürokraatia ja asendustegevus. Oluliste probleemide lahendamise asemel tegeletakse väljamõeldud pseudoprobleemidega.

Pikka aega võimul olnud erakorral on tekkinud ilmeksimatuse sündroom, enam isegi ei tehta nägu, et kellegi teise arvamust tahetaks kuulata. Vajadusel võib alati vahetada koalitsioonipartnerit ja kõik halvad otsused „eksabikaasa“ kontosse lükata. Tulumaksuprotsendi langetamine, mis vähendab eelkõige dividendimiljonäride maksukoormust, ei kompenseeri neid negatiivseid arenguid.Maksumaksja sõbra tiitli sai Eesti Vabaerakond. EML leiab, et poliitiline süsteem ja riigivalitsemise korraldus vajavad tõsiseid muudatusi ning uute erakondade tulek parlamenti aitab sellele paremini kaasa kui vana „neliku“ vahel kohtade ümberjagamine.

Uus erakond on maksumaksja sõber ka otseses rahalises mõttes, sest erinevalt vanadest erakondadest ei saa valimistel esmakordselt osalev erakond sentigi toetust riigieelarvest. Selles ebavõrdses võitluses erakondadega, kes teevad maksumaksjale tsirkust meie enda raha eest, asub EML nõrgema poolele. Vabaerakonna programmis on palju EML jaoks olulisi teemasid: ettevõtluskeskkonna soodustamine, bürokraatia vähendamine, riigireform, muudatused valimissüsteemis ja Riigikogu töös, ametnike võimu vähendamine ja huvigruppide sisuline kaasamine otsustusprotsessi. EML siiralt loodab, et Vabaerakond ületab valimiskünnise ja suudab Eesti riigivalitsemise korraldust muuta.Eesti Maksumaksjate Liit on 1995.

aastal loodud mittetulundusühing, mis kaitseb maksumaksjate huve ja õigusi, taotleb optimaalset maksukoormust ning jälgib kogutud maksuraha efektiivset kasutamist. Maksumaksjate liit nõustab ja koolitab oma liikmeid maksuõiguse küsimustes ning annab välja ajakirja "MaksuMaksja" ja maksualaseid raamatuid. Liit ühendab üle 2000 liikme.Lisateave:EML pressiesindaja Margit Berko, telefon 626 4196, 53 035 007Vaata pressikajastust:1. E24: "Maksumaksjate liit sekkub tiitlite jagamisega jõuliselt valimistesse": http://majandus24.postimees.ee/3089149/maksumaksjate-liit-sekkub-tiitlite-jagamisega-jouliselt-valimistesse2.

EPL: "Jürgen Ligi on teist aastat järjest maksumaksja vaenlane, maksumaksja sõber on Vabaerakond": http://arileht.delfi.ee/news/uudised/jurgen-ligi-on-teist-aastat-jarjest-maksumaksja-vaenlane-maksumaksja-sober-on-vabaerakond?id=707776053. Õhtuleht: "Maksumaksjate liit valis maksumaksja vaenlased ja sõbra": http://www.ohtuleht.ee/662191/maksumaksjate-liit-valis-maksumaksja-vaenlased-ja-sobra4. ERR: "Maksumaksja vaenlane on teist aastat järjest Jürgen Ligi, sõbratiitli sai Vabaerakond": http://uudised.err.ee/v/majandus/da3584d6-5043-4d6e-adb4-27799d071dfa5. ERR venekeelne: "Врагом налогоплательщиков второй год подряд стал Юрген Лиги": http://rus.err.ee/v/economy/9e5265ae-dcf3-4f08-b750-d2dc7afe7c046.

Äripäev: "Maksumaksja vaenlane on Jürgen Ligi": http://www.aripaev.ee/uudised/2015/02/12/maksumaksja-vaenlane-on-jurgen-ligi7. Jürgen Ligi selgitus E24-le: "Jürgen Ligi: sain maksumaksjate ühingu vaenlase tiitli õigustatult": http://majandus24.postimees.ee/3089731/jurgen-ligi-sain-maksumaksjate-uhingu-vaenlase-tiitli-õigustatult8. Tallinna TV videolugu: http://www.tallinnatv.eu/index.php/uudised/uudislood/2920-2015-02-12-maksumaksja-vaenlaseks-kuulutati-reformierakond

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus