iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Jupitamine kärbetega peletab eurot

Jupitamine kärbetega peletab eurot

Rubriik: Postimees

Argo Ideon kirjutab Postimehes, et valitsus venitas asjata teise negatiivse eelarvega, mis nüüd sunnib tegema hoopis rängemaid lõikeid, kui veel aasta algul oleks mõeldav olnud, hindab Argo Ideon. Ent juba homme kell 16 toimub Toompeal valitsuse erakorraline kabinetiistung päevakorraga «Riigi 2009. aasta eelarvepositsiooni parandamise meetmed».

Ette kannab rahandusminister Ivari Padar. Temalt ootavad kolleegid ettepanekuid, kuidas tänavu veel umbes kuus miljardit krooni riigi kuludest vähendada.

Seda dokumenti koostasid rahandusministeeriumi ametnikud terve nädalavahetuse. Padari eeskavast sõltumatult on ministrid saanud lisaks ülesande koostada oma valdkonna kulude kümneprotsendise kokkuhoiu plaan, kuluaarides on kõneldud ka 20-protsendisest kärpest. Viimasel juhul oleks ainuüksi tegevuskulude lõige poolaastas üle poolteise miljardi krooni, nii et kindlasti ei saaks hakkama ka riigiametnike uue koondamiseta. Valitsuse võimalused on praegu piiratumad kui veebruarikuise kärpe ajal või mullu 2009.

aasta eelarvet koostades. Üks näide. Kui tõsta praegust 18-protsendilist käibemaksu ühe protsendipunkti võrra, siis oleks selle riigi tulusid suurendav mõju rahandusministeeriumi andmetel tänavu teisel poolaastal ainult ligikaudu 400 miljonit krooni. Ehkki pole selge, kas valitsus käibemaksu tõstmise teed läheb või mitte, võib igaüks selle arvu pealt näha väga lihtsat tõde: riigi eelarvepositsiooni sellise maksutõusu abil parandada olnuks tunduvalt tõhusam kohe aasta alguses, võrreldes sama otsusega teisest poolaastast.

Näiteks tulumaksu tõstmine praeguselt 21 protsendilt 22-le tooks poole aasta arvestuses riigikassasse juurde 350 miljonit krooni. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=111956 Loe ka Postimehe juhtkirja: „Kärbime koos“: http://www.postimees.ee/?id=111907

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus