iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Jaan Pillesaar: tulumaksuseaduse eelnõu on kohutav dokument

Jaan Pillesaar: tulumaksuseaduse eelnõu on kohutav dokument

Rubriik: Äripäev

Virge Lahe on Äripevas küsinud majandusinimeste arvamust uuest tulumaksuseaduse eelnõust. Helmese nõukogu esimees Jaan Pillesaar kardab, et kui parlament peaks eraisikute väärtpaberite maksustamist puudutava tulumaksuseaduse eelnõu vastu võtma, lõpetavad eraisikud Eestis investeerimise sootuks.

„Minu arvates on see seaduseelnõu bürokraatia tipp, täiesti kohutav dokument,“ kommenteeris Pillesaar eelnõud, kes enda sõnul luges elus esmakordselt eraisiku investeerimistulude maksustamise reegleid. Rahandusministeerium on välja töötanud järjekordse tulumaksuseaduse eelnõu versiooni, mis puudutab eraisikute väärtpaberite maksustamist. Eelnõu peaks jõudma peagi riigikokku teisele lugemisele.

„On täiesti selge, et eraisiku jaoks, kes investeerib alla paarisaja tuhande krooni aastas, ületab kõigi nende reeglite mõistmise, jälgimise ja täitmise ajakulu päris kindlasti investeerimisest saadava võimaliku tulu,“ uskus Pillesaar. Pillesaar nentis, et ausalt öeldes ta erainvestoril Eestis investeerida ei soovitaks, kui selline hoomamatu maksuseadus seda tegevust reguleerima hakkab.Ta ei saa aru, miks ei võiks eraisiku väärtpaberite tulumaksu seadustamine koosneda kahest punktist. Esiteks, kogu eraisikute väärtpaberitulu on maksuvaba. Teiseks, ainsa erandina tuleb maksta tulumaksu mitteavaliku ettevõtte väärtpaberite müügitulult, kui neid väärtpabereid on hoitud alla 6 aasta.

„Ühestainsast piirangust täiesti piisab, et vältida kuritarvitusi,“ oli mees kindel. Pillesaare hinnangul oleks riigi eraisiku tulumaksu laekumine sellisel kujul väljapakutuna tõenäoliselt sama, aga eeliseks oleks see, et väikeinvestorite arv ning investeeringute maht hakkaksid riigis kiiresti kasvama. Pikemalt sellest: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=270f5d19-3c1a-474f-b9ae-2f0fd17be1fa&open=sec

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus