iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ivari Padar: paanikaga mõistlikku eelarvet ei koosta

Ivari Padar: paanikaga mõistlikku eelarvet ei koosta

Rubriik: Postimees

Rahandusminister Ivari Padar kirjutab Postimehe arvamusküljel, et Eesti eelarvepoliitilised otsused peavad tagama meile eurotsooni liikmesuse nii kiiresti kui võimalik ehk juba 2011. aastal. See on fakt, selline on poliitiline tahe ja sellest tuleb eelarvepoliitikat kujundades ja arutades lähtuda. Kõikide nende arutelude juures tuleb silmas pidada kaht asja: paanika on halb nõuandja ja eelarvepoliitikaga ehk avaliku rahaga ei saa lahendada Eesti majanduse kõiki probleeme.

Prohvetid ja valeprohvetid, kes üha süveneva enesekindlusega kuulutavad eelarvedefitsiidi miljardite uusi arve, on tekitanud tunde, nagu pärineks Eesti riigi eelarve halvast õudusfilmist ning justkui oleks eelarvepoliitika mingi rulett, kus igaüks ise võib mingi numbri peale panuse teha.

Ei tohi unustada, et majanduse prognoosimisel ja eelarvepoliitika kujundamisel on kindel metoodika. Selle metoodika olemus ei ole arvamine ja oletamine, selle aluseks on informatsiooni kogumine sellises ulatuses, mis lubab põhjendatult otsustada, kas senist poliitikat jätkata või muuta. Seega ei ole riigi eelarvepoliitika pelgalt bilanss, selle eesmärk on laiem. Eelarvepoliitika peab tasakaalustama majandusarengut ning tagama oluliste teenuste kättesaadavuse inimestele.

Tähtis on jälgida ka seda, mis Euroopas toimub. Euroopa Komisjoni sügisprognoosi järgi on enamiku Euroopa Liidu riikide valitsussektori eelarved järgmisel aastal defitsiidis. Iirimaal langeb eelarvepositsioon 2007. aasta 0,2-protsendiselt ülejäägilt –5,5-protsendilisse puudujääki sel aastal ning jõuab 2009.

aastal prognoositavalt kuni 6,8-protsendilisse puudujääki. Iirimaa on küll kõige drastilisem näide, aga üle 3 protsendi puudujääki jõuavad tuleval aastal ka ilmselt Läti, Leedu, Prantsusmaa, Rumeenia, seal on juba Ungari ja Suurbritannia. Selliste defitsiitidega reageerivad Euroopa valitsused majandussurutisele. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=49731Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus