Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Ivari Padar kärpis eelarveväljavaateid

Ivari Padar kärpis eelarveväljavaateid

Rubriik: Äripäev

Lemmi Kann kirjutab Äripäevas, et järgmise aasta majanduslangus on prognoosi kohaselt 3,5 protsenti, inflatsioon 4,2 protsenti ning tööpuuduse kasv 8,6 protsenti.

"Selles kontekstis juhtub eelarvega see, et eelarvemiinus võib olla 5 miljardit krooni. Teatud riskistsenaariumide arenemisel ei saa välistada ka suuremat puudujääki," nentis Padar ja lisas, et see ei tohi mingil juhul saada komistuskiviks euroga liitumisel, mille valitsus tahab ära teha aastal 2011. Rahandusminister loodab täiendavate kärbete kaudu eelarvemiinust veel 2,5 miljardi võrra vähendada. Kuigi siis jääks prognoosipõhiseks puudujäägiks vaid 2,5 miljardit, mis tähendab 1protsendilist defitsiiti, kardab rahandusministeerium siiski kimpu jäämist Maastrichti 3protsendilise defitsiidikriteeriumiga, mis rahanumbrites tähendaks 8 miljardi krooni suurust eelarvemiinust.

Rahandusministeeriumi majandusanalüüsi osakonna juhataja Andrus Säälik märkis, et eeldatavasti nii palju halvemaks kui seni enam minna ei saa, kuid parem on olla valmis kõigeks. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4149/uud_uudidx_414908.html Loe ka Äripäeva juhtkirja: „Ei tahaks küünlaid asjata põletada“: http://www.aripaev.ee/4149/arv_juhtkiri.html