iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

II sammas lööb korralikult

II sammas lööb korralikult

Rubriik: Äripäev

Romet Kreek kirjutab Äripäevas, et pensionimakse peatamine muudab raha kogumise pensionipõlveks oluliselt kulukamaks. Kui riik viib ellu plaani külmutada pensionimakse teise sambasse, siis avaldab see täiesti otsest mõju lõpuks kogunevale pensionisäästu summale ehk kahe aasta pärast peab tegema juba oluliselt suuremaid sissemakseid, et sama rahasumma kokku saada.

Võtame näiteks, et eesmärgiks on saavutada miljonikroonine pensionisääst 30 aastaga. Kui tootlus oleks ühtlaselt 6 protsenti, peaks iga kuu panustama 1021 krooni. Kui alustada kogumist kaks aastat hiljem, tuleb juba kuus kõrvale panna 1178 krooni.

Kui lühiajalise kokkuhoiu nimel ollakse kibekähku keset aastat valmis riskima sellega, et kaotada aastakümneteks inimeste usaldus pensioniks raha kogumisel, siis võiks ka midagi vastu pakkuda. Näiteks muuta ära keset aastat tulumaksuseadus lausega "Eraisikust residendi väärtpaberite võõrandamisest saadud tulu Eestis ja väljaspool on maksustatud nullprotsendise tulumaksumääraga". Hämmastav, kui kaua suutis idee väärtpaberitulu maksustamiseks laagerduda, muutuda ülibürokraatlikuks sisult ja vastuvõetamatuks. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4285/rt_komm_428501.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus