iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

HÜVITIS ÜLETAB KULU! Kuidas kütta tuba soojaks nii, et riik maksab pealegi?

HÜVITIS ÜLETAB KULU! Kuidas kütta tuba soojaks nii, et riik maksab pealegi?

Rubriik: Õhtuleht

Oktoobrist märtsini hüvitab riik osa elektriarvest. Kui detailidesse süveneda, siis ilmneb, et teatud tundidel on kasulik kasvõi aken lahti teha ja elektriga õue kütta. Õu soojaks ei saa, aga arve muutub väiksemaks. Kuidas on võimalik, et kui laristad mõttetult palju elektrit, saad selle eest preemiaks väiksema arve või tasuta elektri?

Universaalteenuse ja teiste fikseeritud hinnaga pakettide puhul pole midagi teha, seal ei ole võimalik vähema raha eest rohkem kilovatt-tunde kasutada. Kuid börsipaketi kasutajate jaoks avanevad teised horisondid.

Kui tarbija kuu keskmine kilovatt-tunni hind on 8 senti või kõrgem, siis riik maksab selle kõrgema osa kuni 5 sendi ulatuses kinni. Näiteks kui keskmine hind on 10 senti, maksab riik iga tarbitud kWh pealt kaks senti ning endal tuleb tasuda 8 senti. Kui keskmine hind on 13 senti, siis tarbija maksab 8 ja riik viis senti. Kui keskmine hind on 20 senti, siis riik maksab 5 ja tarbija 15.

Loe lähemalt:
https://www.ohtuleht.ee/1077040/huvitis-uletab-kulu-kuidas-kutta-tuba-soojaks-nii-et-riik-maksab-pealegi

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus