Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Homsest rakendub uus aktsiisikaupade järelevalve infosüsteem

Homsest rakendub uus aktsiisikaupade järelevalve infosüsteem

Rubriik: MTA

Alates 1. aprillist 2010 käivitub Maksu- ja Tolliameti uus aktsiisikaupade tollijärelevalve süsteem (JVIS), mis võimaldab maksusoodustuse saanud kaupade üle tulemuslikumalt järelevalvet pidada.

Tollikorralduse osakonna juhataja Urmas Järgi sõnul on uue infosüsteemi puhul sarnaselt teistele MTA rakendustele tegemist ööpäevaringselt avatud veebikeskkonnaga. See võimaldab kliendil pidada ametiga elektroonset suhtlust maksusoodustuse saanud aktsiisikauba järelevalve alla jätmise teadete vastuvõtmiseks ja taotluste esitamiseks. Süsteemi kasutuselevõtt toob kliendile kaasa läbipaistvama, kiirema ja kvaliteetsema teeninduse.

Seni edastati dokumente peamiselt faksi teel. “Maksu- ja Tolliametile tähendab süsteemi rakendumine, et enam ei pea järelevalve alt vabanevaid koguseid käsitsi arvestama, sest uues infosüsteemis hakkab arvestus toimuma automaatselt”, märkis Urmas Järg. Aktsiisikaupade tollijärelevalve süsteemi kasutamiseks tuleb taotleda kasutajaõigused. Süsteemi saab siseneda e-maksuameti/e-tolli kaudu ning turvalisuse tagamiseks soovitab MTA selleks kasutada ID-kaarti või mobiil-IDd.Lisainformatsiooni infosüsteemi ja kasutajaõiguste taotlemise kohta on võimalik leida MTA kodulehelt: http://www.emta.ee/index.php?id=26949.

Kui isikul ei ole e-maksuameti/e-tolli kasutamise lepingut, siis tuleks see enne JVIS kasutajaõiguste tellimist sõlmida. Võimalused lepingu sõlmimiseks leiab siit: http://www.emta.ee/index.php?id=14414.Aktsiisikaupade tollijärelevalve süsteemi arendamist finantseeriti Euroopa Liidu Regionaalarengufondist infoühiskonna edendamise meetme raames. Toetuse suurus oli ligi 4,1 miljonit Eesti krooni.MTA pressiteade: http://www.emta.ee/index.php?id=27494&tpl=1026