Tulemas koolitus: 05.10.2023 - Tallinn – Sügiskonverents 2023 Registreeri / loe lähemalt

Homme on Tallinna müügimaksu deklaratsiooni esitamise tähtaeg

Homme on Tallinna müügimaksu deklaratsiooni esitamise tähtaeg

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliamet tuletab meelde, et selle aasta III kvartali eest Tallinna müügimaksu deklaratsiooni esitamise ja maksu tasumise tähtaeg on homme, 20. oktoobril.

Deklaratsiooni esitamise kohustus on isikutel, kes on registreeritud majandustegevuse registris ja kes tegutsevad jaekaubanduse, teeninduse või toitlustuse alal Tallinna linna territooriumil.Tallinnas 1. juunist kehtestatud müügimaksu kogumisel on Maksu- ja Tolliameti ülesanne võtta vastu esitatud deklaratsioonid ja müügimaksu laekumised, pidada sellekohast arvestust ja eraldada kogutud maksuraha linnale. Samuti tegeleb Maksu- ja Tolliamet deklaratsioonide sissenõudmise ja müügimaksu võlgade sissenõudmisega.

Sisuliste küsimuste ja maksustamise erisuste osas nõustab Tallinna Ettevõtlusamet.Kui pärast müügimaksu rakendamist tuli esmane deklaratsioon MTAle esitada ühe kuu möödudes, ehk juulikuus, siis nüüd ja edaspidi on deklaratsioon vaja täita kvartali kaupa. Seega III kvartali eest peab deklaratsiooni MTAle saatma 20. oktoobriks.MTA pressiteade: http://www.emta.ee/index.php?id=28493&tpl=1026