iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Harri Taliga kardab, et riik jääb tööseadusega hätta

Harri Taliga kardab, et riik jääb tööseadusega hätta

Rubriik: Postimees

Kai Kalamees kirjutab Postimehes, et Eesti Ametiühingute Keskliidu juht Harri Taliga on nördinud, et valitsus ei pidanud oma sõna ja taganes osaliselt raskelt sündinud töölepinguseaduse leppest.

Mis tunnetega võtsite vastu valitsusliidu otsuse jõustada uus töölepinguseadus (TLS) ikkagi 2009. aasta 1. juulil ehk vähem kui seitsme kuu pärast? Need ei ole head tunded. Mul on tõsine mure, kuidas seda seadust 1.

juulist rakendama hakatakse. Kõik need olulised teemad ja tõsised probleemid, mida ma ka riigikogu õiguskomisjonis välja tõin. Need ei ole lihtsalt nii, et Taliga ajab udujuttu. Lahendamist vajab näiteks uuest seadusest tulenevate muude õigusaktide küsimus.

Vaja on koolitada töövaidluskomisjonide inimesi ja kohtunikke, teavitada töötajaid ja tööandjaid. Üle kõige on küsimus, kas ja kuidas suudab uut seadust rakendada töötukassa, kellele lisandub tohutult tööd. Praegu peab ta ette valmistama ühinemist tööturuametiga, et alustada ühinenud kujul tööd 1. mail 2009.

Juba kahe kuu pärast peab olema kõik valmis – kas uued inimesed on lühikese ajaga leitud, kes on saanud ka väljaõppe? See on väga-väga riskibisnis. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=54205 Tutvu ka töölepingu seaduse eelnõuga (299 SE): http://www.riigikogu.ee/?page=en_vaade&op=ems&eid=353198&u=20081202101528

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus