iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Füüsilise isiku tulumaksu tagastamise ja juurdemaksmise tähtaeg on 1. juuli

Füüsilise isiku tulumaksu tagastamise ja juurdemaksmise tähtaeg on 1. juuli

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliamet juhib tähelepanu, et neljapäeval, 1. juulil on füüsilise isiku tulumaksu tagastamise ja juurdemaksmise tähtaeg. Selleks ajaks peab 2009. aasta tuludeklaratsioonide põhjal tulumaksu juurde maksma üle 9800 maksumaksja, kogusummas üle 100 miljoni krooni.

Tänase seisuga on kohustuse täitnud 6611 maksumaksjat ja amet ootab veel 3267 maksumaksjalt enam kui 67,5 miljoni krooni laekumist.

Kokku kuulub 2009. aasta tuludeklaratsioonide alusel juurdemaksmisele üle veerand miljardi krooni tulumaksu. Nendele maksumaksjatele, kelle e-posti aadress on MTA-le teada ja kellel ei ole piisavalt raha ettemaksukontol, et täita 1. juulil saabuvat maksukohustust, saadeti e-kiri meeldetuletusega eelseisvast tulumaksu kohustusest.Maksu- ja Tolliameti teeninduskorralduse osakonna juhtivspetsialisti Hannes Udde sõnul on igal aastal neid, kes jätavad tulumaksu õigel ajal tasumata.

„Maksumaksjatel, kes seda õigel ajal ei tee, tuleb hilisema maksmise korral tasuda ka intresse. Intressimäär on seejuures väga kõrge - ligi 22 % aastas. Neil, kellel aga võib olla probleeme tulumaksukohustuse õigeaegse täitmisega soovitame pöörduda kohalikku teeninduskeskusesse, et kokku leppida tulumaksu ajatamises. Sellisel juhul saab ka taotleda intressimäära vähendamist poole võrra," sõnas Udde.

Maksu- ja Tolliamet saatis mai lõpus kõigile juurdemaksu tasumise kohustusega maksumaksjatele maksuteated. Oma maksuteadet ja isikuandmeid saab kontrollida ka e-maksuametis/e-tollis.Kui enammakstud tulumaks saadakse tagasi ja pärast esitatakse parandusdeklaratsioon, siis uut tagastust automaatselt ei toimu. Töö parandusdeklaratsioonidega nõuab aega ja uus tagastus võib toimuda pärast 1. juulit.

Kui deklaratsioonis on soovitud, et tagastatav summa jääks tulevaste kohustuste katteks, siis tagastatakse enammakstud summa ainult kirjaliku avalduse alusel. 2009. aasta eest esitati kokku üle 560 000 tuludeklaratsiooni, neist 92% elektrooniliselt. Deklaratsioonide üldarv kahanes aastaga 3,6% võrra.

Edukaim e-maakond oli Lääne maakond 95,% (eelmisel aastal Järva maakond 96,4%).Viie tööpäeva jooksul sai enammakstud tulumaksu tagasi 96% läbi e-kanalite tulu deklareerinud maksumaksjatest. Kokku kuulus tagastamisele enamtasutud tulumaksu 1,75 miljardit krooni. Füüsilisele isikule, kes deklareeris kasu vara võõrandamisest ning füüsilisest isikust ettevõtjatele, on tulumaksu tasumise ja tagastamise tähtaeg 1. oktoober.Infot tulumaksu tasumise ja tagastamise kohta saab Maksu- ja Tolliameti infotelefonilt 1811 või 8800811.Loe täpsemalt: http://www.emta.ee/index.php?id=27973&tpl=1026Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus