iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Fortis tõi töötukassale mullu 20 mln kahjumit

Fortis tõi töötukassale mullu 20 mln kahjumit

Rubriik: Äripäev

Piret Reiljan kirjutab Äripäevas, et lõviosa (2,3 mld kr) töötukassa vara paigutav Hollandi varahaldusfirma Fortis Investments Management teenis eelmisel aastal Eesti maksumaksjate raha investeerimisega 20 miljonit krooni kahjumit, kuid lepingu sõlmimine täiendava varahalduriga venib.

Samal ajal teenisid töötukassa ja riigikassa pea viis korda väiksema summa haldamisega (487 miljonilt krooni) tubli 30 miljonit krooni kasumit. Kokkuvõttes suudeti seega tänu kohalikule panusele investeeringutega aasta lõikes plussi jääda. Eelmise aasta lõpu seisuga on Fortis umbes 70 protsenti töötukassa portfellist paigutanud võlakirjadesse. 60% Fortise investeeringutest on kestusega kuni kolm kuud, ülejäänud investeeringud on peamiselt kestusega 3-10 aastat.

Fortise lemmikregioonid olid eelmise aasta lõpus Iirimaa ja Prantsusmaa, kuhu paigutati umbes 40% portfellist. Töötukassa juht Meelis Paavel kommenteeris, et arvestades olukorda maailma finantsturgudel, võib eelmise aasta investeeringute tulemustega üldjoontes rahule jääda. Ta ütles, et paraku ei saa sellest teha järeldust, et parim viis pikaajaliste vahendite paigutamiseks ongi raha hoidmine lühiajalistes instrumentides. "See võib anda küll hea tulemuse väga kehval aastal, aga üle majandustsükli tervikuna ei ole sellise tegevuse tulemus optimaalne," märkis Paavel.

Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4252/uud_uudidx_425203.html

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus