iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Firmadega suhkrutrahvi üle vaidlev riik sai Euroopast tuge

Firmadega suhkrutrahvi üle vaidlev riik sai Euroopast tuge

Rubriik: Postimees

Lauri Linnamäe kirjutab Postimehes, et Euroopa Kohtu eelotsus Eesti firmadelt sissenõutava suhkrutrahvi osas annab suure tõenäosusega õiguse trahvid ettevõtete kaela pannud Eesti riigile.

Eesti kohtutes mitmendat ringi käivas kohtuasjas rõhuvad Eesti ettevõtted muu hulgas asjaolule, et üleliigsete laovarude määramine ja selle eest tasu sissenõudmine ei vasta ka Euroopa Liidu õigusele. Euroopa Kohtu kohtujuristi Dàmaso Ruiz-Jabaro Colomeri üleeile avaldatud hinnang, millel on lõpliku eelotsuse langetamisel oluline kaal, andis õiguse siiski firmadelt tasu sisse nõudnud Eesti riigile. Eesti riigi kohtusse kaevanud firmade osas peab lõpliku sõna ütlema küll Eesti kohus, kuid Tallinna halduskohtu päringule vastav Euroopa Kohtu eelotsus peab andma siinsetele kohtutele juhised Euroopa Liidu õiguse tõlgendamiseks. Loe täpsemalt: http://www.postimees.ee/?id=84334 Loe, mida kohtujurist tegelikult arvas siit.Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus