iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

EVEA pöördus käibemaksu tõusu asjus õiguskantsleri poole

EVEA pöördus käibemaksu tõusu asjus õiguskantsleri poole

Rubriik: Äripäev

Lemmi Kann kirjutab aripaev.ee-s, et Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtjate Assotsiatsiooni (EVEA) pöördus siseturul tegutsevate Eesti ettevõtjate nimel õiguskantsleri poole, et küsida arvamust, kas Riigikogu otsus käibemaksu määra muudatuste rakendamise kohta 6 tööpäevase etteteatamisega on põhiseadusvastane ja ettevõtjatele ebamõistlikult koormav.

Riigikogu tegi 18. juunil muudatuse käibemaksuseadusesse, millega tõsteti üldist käibemaksumäära 18%-lt 20%-le, ja kehtestas, et seadusemuudatus jõustub 1. juulil sel aastal, s.t. 6 tööpäeva pärast otsuse teatavaks tegemist.

EVEA on seisukohal, et seadusandja on jätnud hindamata oma otsuse rakendamisega kaasneva kulu ja halduskoormuse ettevõtjatele ning on seadnud uuele maksumäärale üleminekuks ebamõistlikult lühikese tähtaja. EVEA on seisukohal, et maksumuudatuse nii lühikene etteteatamisaeg on selgelt vastuolus õiguspärase ootuse printsiibiga ja seega ilmselt põhiseadusvastane. Õigustloovate aktide eelnõude normitehnilise eeskirja kohaselt on jõustumisnormi sätestades muuhulgas vaja arvestada, et seaduses ettenähtud õiguste ja kohustuste muudatustega tutvumiseks ning korralduslikuks ja halduslikuks eeltööks peab olema piisavalt aega.Loe täpsemalt: http://www.ap3.ee/Default2.aspx?ArticleID=2f2c3558-053e-4751-b613-f7257d536f63&ref=lastaddSeaduse teksti (mis ootab presidendi poolt väljakuulutamist ja Riigi Teatajas avaldamist) saab lugeda Riigikogu kodulehel - eelnõu 511 SE: http://www.riigikogu.ee/?page=en_vaade&op=ems&eid=644484&u=20090619113242

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus