iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Euroopa Komisjon nõuab, et Eesti lõpetaks välismaiste heategevusorganisatsioonide diskrimineerimise

Euroopa Komisjon nõuab, et Eesti lõpetaks välismaiste heategevusorganisatsioonide diskrimineerimise

Rubriik: Muud

Euroopa Komisjon saatis Eestile eile ametliku nõude lõpetada välismaistele mittetulundusühingutele ja fondidele (heategevusorganisatsioonid) tehtud annetuste diskrimineeriv kohtlemine. Eestis on võimalik saada maksusoodustusi heategevusorganisatsioonidele tehtud annetustelt, kuid ainult juhul, kui need organisatsioonid on asutatud Eestis. Välismaistele heategevusorganisatsioonidele tehtud annetustelt ei saa mingit soodustust. Komisjoni nõue esitatakse „põhjendatud arvamusena“ (EÜ asutamislepingu artiklis 226 sätestatud rikkumismenetluse teine etapp).

Kui Eesti ei vasta põhjendatud arvamusele rahuldavalt kahe kuu jooksul, võib komisjon anda asja Euroopa Kohtusse.

Eestis on võimalik saada mitmesuguseid maksusoodustusi annetustelt, mida residendist füüsilised või juriidilised isikud teevad heategevusorganisatsioonidele. See soodne maksustamise kord kehtib siiski ainult juhul, kui heategevusorganisatsioon on asutatud Eestis ja kantud spetsiaalsesse nimekirja. Annetuste sooduskohtlemine laieneb ka teatavatele Eesti valitsusasutuste asutatud sihtasutustele ja Eestis registreeritud usuorganisatsioonidele. Mingeid soodustusi ei anta sarnastele välismaistele asutustele ja organisatsioonidele tehtud annetuste puhul.

Eesti heategevusorganisatsioonidele ja teiste liikmesriikide heategevusorganisatsioonidele tehtud annetuste erinev kohtlemine takistab kapitali vaba liikumist. Piiriüleseid annetusi käsitletakse nõukogu direktiivis 88/361/EMÜ, milles on sätestatud ühenduse määratlus kapitali liikumise kohta. Eesti vastavad eeskirjad on vastuolus ka asutamisvabadusega, kuna välismaised heategevusorganisatsioonid on sunnitud Eestis asutama haruühinguid, et sellistele organisatsioonidele annetusi tegevatel Eesti residentidel oleks võimalik saada maksusoodustust.Loe täpsemalt siit.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus