iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Euroopa Kohus kuulutas Soome karmi automaksu ebaseaduslikuks

Euroopa Kohus kuulutas Soome karmi automaksu ebaseaduslikuks

Rubriik: Postimees

Martti Kass kirjutab Postimees Online`is, et Euroopa Kohtu hinnangul on Soome riik välismaalt sisse toodud autode pealt võtnud ebaseaduslikult makse, mistõttu peab riik ilmselt sadu miljoneid kroone tagastama.

Soome seadused nõudsid seni, et riiki toodud sõidukitelt tuleb enne registreerimist tasuda automaks. Registreerimata sõidukeid tohtis kasutada vaid tolliameti eriloal. Seoses sellega sattusid löögi alla ka mitmed Soomes elavad eestlased, keda ähvardas kümnetesse tuhandetesse kroonidesse ulatuva maksu tasumata jätmisel auto konfiskeerimine. Kõnealune ühekordne maks tuleb tasuda autode registreerimisel Soomes ning see ulatus uute autode puhul 28 protsendini auto hinnast, millele lisandus käibemaks.

Nüüd on Euroopa Kohus aga leidnud, et nimetatud maks on seadusevastane. See tähendab, et Soome riik võib Helsingin Sanomate andmetel tagasi maksta 80 miljoni euro ulatuses välismaalt sisse toodud autode lisamaksu. Soome rahandusministeeriumi hinnagul ei ole samas veel selge, kas Euroopa Kohtu otsus ka tagasiulatuvalt kehtib. Ministeerium tegeleb veel otsuse analüüsimisega.

Loe täpsemalt: http://www.tarbija24.ee/?id=96273

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus