iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ettevõtluskontodele laekus esimese aastaga üle kahe miljoni euro

Ettevõtluskontodele laekus esimese aastaga üle kahe miljoni euro

Rubriik: MTA
Eelmise aasta lõpu seisuga oli Eestis 1702 aktiivset ettevõtluskontot. Aasta jooksul laekus ettevõtluskontodele 2 060 000 eurot, millelt tasuti 418 000 eurot makse. Maksu- ja Tolliamet (MTA) arendas koos LHV pangaga ettevõtluskonto eelmise aasta alguses eesmärgiga lihtsustada aeg-ajalt ettevõtlusega tegelevate eraisikute maksude maksmist ja aruandlust. Näiteks saab ettevõtluskontot kasutada, kui eraisik pakub teistele eraisikutele vahel mingit teenust või saab kauba müügist kasu. Samuti on ettevõtluskonto sobiv lahendus uutele ettevõtlusvormidele, näiteks sõidujagamise teenuse platvormide Uber, Bolt vm kaudu eraisikult eraisikule osutatud teenustelt saadud tasu lihtsustatud maksustamiseks.MTA maksude osakonna juhataja Evelyn Liivamägi sõnul oli ettevõtluskonto kasutajate arv esimesel aastal ootuspärane. „Tegemist on uue lahendusega, mis vajab veel harjumist. Statistikast on aga näha, et igal kuul on ettevõtluskontodele laekuv tulu suurenenud – üha enam inimesi on selle soodsa ja lihtsa viisi maksude korrektseks tasumiseks avastanud,“ ütles Liivamägi.Liivamägi julgustab väikeses mahus ettevõtlusega tegelevaid eraisikuid ettevõtluskontot kasutama. „Kui teenusepakkujal on ettevõtluskonto, ei pea muretsema töötamise registreerimise, raamatupidamise aruannete, igakuiste maksudeklaratsioonide ega maksude tasumise pärast,“ lisas Liivamägi.Kasutades ettevõtluskontot on maksumäär 20% kontole laekunud summast. Kui inimese aastane tulu ületab 25 000 eurot, maksustatakse seda ületav summa 40%-lise maksumääraga. Seejuures arvestatakse maksud summast maha automaatselt ja raamatupidamis- või maksuaruandeid teha ei ole tarvis. Ettevõtluskonto kaudu teenitud tulu ei tule kanda ka füüsilise isiku deklaratsiooni.Ettevõtluskontot ei saa kasutada, kui ettevõtluskontole laekunud tasu ületab 40 000 eurot kalendriaastas. „Sellisel juhul on juba tegemist päris ettevõtlusega ja siis tuleb end ettevõtjana ka registreerida, valides kas füüsilisest isikust ettevõtja või äriühingu vormi,“ selgitas Liivamägi.Ettevõtluskonto avamiseks peab olema LHV Panga klient. Kliendilepingu saab sõlmida ja ettevõtluskonto avada elektrooniliselt LHV internetipanga kaudu. Lähemalt saab ettevõtluskontost lugeda siit.Arendustööd rahastati Euroopa Regionaalarengu Fondi meetmest „Avalike teenuste arendamine“.MTA pressiteade: https://www.emta.ee/et/uudised/ettevotluskontodele-laekus-esimese-aastaga-ule-kahe-miljoni-euro

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus