Järgmine koolitus: 14.02. Tallinn - Aastaaruanne 2022 ja maksud 2023. Registreeri ja tutvu koolitusega

Ettevõtja pööritab silmi: meie vahe põhjamaadega on meeletu, kuid minister ei pea elektri hinda probleemiks

Ettevõtja pööritab silmi: meie vahe põhjamaadega on meeletu, kuid minister ei pea elektri hinda probleemiks

Rubriik: Delfi

Elektrihinna meeletu kõikumine päevade ja tundide lõikes on suureks katsumuseks tööstusettevõtetele, kuid enim paneb ettevõtjaid muretsema riigi otsustusvõimetus. Kui täna ei võeta vastu otsuseid energiajulgeoleku tagamiseks, siis oleme kümne aasta pärast põhjamaadest ehk Eesti tööstuste konkurentidest lootusetult maha jäänud.

Viimasel kümnendil on investeeringud Eesti energiataristusse olnud marginaalsed, kui välja arvata 610 miljoni eurone Auvere elektrijaam, mis on Äripäeva sõnul igal kolmandal päeval remondis. Pidevaid parandustöid pole aga mõistlik lõpmatuseni kritiseerida, sest ka meie naaberriikide suured investeeringud seisavad.

Näiteks Soome Olkiluoto 3 tuumajaama töö on lükkunud korduvalt edasi, kuigi sellest ei sõltu mitte ainult elektri hind, vaid ka riigi varustuskindlus. Samuti on Rootsi suurim tuumaelektrijaam Oskarshamn hetkel remondis.

Loe lähemalt:
https://epl.delfi.ee/artikkel/120113606/paeva-teema-ettevotja-pooritab-silmi-meie-vahe-pohjamaadega-on-meeletu-kuid-minister-ei-pea-elektri-hinda-probleemiks