iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ettevõtja karm kriitika: maksuameti idee on nii rumal, seda ei tasu isegi arutada

Ettevõtja karm kriitika: maksuameti idee on nii rumal, seda ei tasu isegi arutada

Rubriik: Delfi

Eesti Keskkonnateenuste juhatuse esimehe Argo Luude arvates on maksuameti idee kontrollida ettevõtete pangakontosid rumal plaan, mida ei tasu arutada. Maksurikkumiste avastamiseks on võimalusi, mis ei lähe vastuollu vaba ühiskonna põhimõtetega.

„Mõistan, miks maksuamet seda teha soovib, aga see viis ei kannata kriitikat,“ leiab Luude. Tema ütlusel liigume hooga ühiskonna suunas, kus süütuse presumptsiooni asemel on süüdi olemise presumptsioon ning riigil on õigus kontrollida keda ja mida iganes. „Kuhu järgmiseks? Kas kehtestame korra, et iga inimese küljes peab olema 24/7 kaamera, mis edastab pildi ja heli Eesti riigi ametnikele, et nad saaksid kohe kiirelt välja noppida need, kes ametnike arvates ei käitu õigesti?“ küsib Luude. Tema arvates riivab maksuameti plaan märkimisväärselt isikute (sh juriidiliste isikute) privaatsust ning sellise hinnaga makse koguma ei peaks.

Loe lähemalt:
https://arileht.delfi.ee/artikkel/120297785/ettevotja-karm-kriitika-maksuameti-idee-on-nii-rumal-seda-ei-tasu-isegi-arutada

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus