iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ettevaatust – maksurisk!

Ettevaatust – maksurisk!

Rubriik: Äripäev

Regina Valge, Baker Tilly Baltics OÜ maksukonsultant, kirjutab Äripäeva arvamusküljel, et muutunud majandusolud sunnivad ettevõtjaid senisest enam mõtlema kokkuhoiule, ka sellele, kuidas hoida maksukulusid kontrolli all.

Maksukulusid proovitakse eri lahenduste või tõlgenduste teel kokku hoida. Maksudega kaasneb aga risk, et maksumaksja on teadmatusest või harvemal juhul tahtlikult makse valesti arvestanud ja deklareerinud. Risk võib tekkida mitmel põhjusel: keerulise juriidilise protseduuri või ebapädeva tegevuse tagajärjel (nt kohaldatakse seotud poolte vahelises tehingus siirdehindade sätete asemel sõltumatute lepingupartnerite tehingute jaoks mõeldud reegleid). Risk võib kujuneda puuduliku raamatupidamise tõttu (nt valed lähteandmed, puudulik seaduste tõlgendamine), kuid põhjuseks võivad olla ka juhtimisvead.

Kui maksuhaldur asub revisjoni tegema, on maksumaksja jaoks oluline, et see liiga kaua ei kestaks ega hakkaks segama põhitegevust. Ükski seadus revisjoni pikimat lubatud tähtaega ei sätesta. Kohtupraktikast võib tuua näite, mis pole Eestis erandlik. Maksuhalduri septembris 2002 alustatud revisjon lõpetati suvel 2005, vaidlusaluseks oli 1999.

aasta käibedeklaratsioon ja Riigikohus menetles kohtuasja kevadel 2008. Seega võib halduriga mittenõustumine tuua kaasa kulude kasvu, teisalt arvatavalt ebaseadusliku maksunõudega nõustumine on jällegi rahaliselt koormav. Käitumine tasub otsustada nõude suurusest ja selle põhjendustest lähtudes. Loe täpsemalt: http://www.aripaev.ee/4217/arv_kolumn_uus_421701.htmlTooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus