iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Ettevaatust investeerimishoiusega

Ettevaatust investeerimishoiusega

Rubriik: Äripäev

Dmitri Jegorov kirjutab Äripäev Online`is, et olgu järgnev jutt hoiatuseks teistele investoritele, kes kaaluvad raha paigutamist investeerimishoiusesse. Lõppev investeerimishoius SEB-s andis tulemuseks uue teadmise, et fineprint'i lugemisest ei piisa - tuleb ikka võtta paber ja pastakas kätte ning üritada tuletada valem, mille alusel pank investeerimishoiuse intressi arvutab.

Milles on küsimus? Hoiuseintressi intressimäära arvutab pank küll arusaadava valemi järgi, mis on "(lõppväärtus - algväärtus)/algväärtus", kuid huvitav on see, et pank arvutab lõppväärtuse väga erilisel moel, kasutamata seda antud ilusas ja arusaadavas valemis. Kui hoiustatud summa investeeris pank erinevatesse alusvaradesse, mis on praeguseks kasvanud keskmiselt nt 12%, siis hoiustajale väljamakstav juurdekasv nii jõudsalt ei kasva.

Olulist rolli mängib siin see, kuidas see kasv kujunes. Nimelt vastavalt pakkumistingimustele on lõppväärtus "aritmeetiline keskmine vastava aktsia sulgemisväärtustest teisestel hindamispäevadel". See tähendab, et kui neid päevi on aastas neli (üks kvartali kohta) ja hoius on 3-aastane ning kasvab 1% iga kvartal, siis ühest küljest mõtled küll, et saad 3 aasta möödudes 12%, tegelikult nii aga ei lähe - aritmeetiline keskmine annab tulemuseks vaid poole ehk 6%.Loe edasi: http://www.ap3.ee/?PublicationId=36c8f933-4935-46a4-977c-4d2da271fd64

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus