iconJuurdepääsetavus
Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine Esitan tellimuse

Esmaspäeval, 3. oktoobril on tulu- ja sotsiaalmaksu tasumise tähtaeg

Esmaspäeval, 3. oktoobril on tulu- ja sotsiaalmaksu tasumise tähtaeg

Rubriik: MTA

Maksu- ja Tolliamet tuletab meelde, et esmaspäeval, 3.oktoobril on tulu- ja sotsiaalmaksu juurdemaksmise tähtaeg nendel maksumaksjatel, kes olid 2010. aastal registreeritud FIE-na ning tulumaksu juurdemaksmise tähtaeg nendel maksumaksjatel, kes said 2010. aastal kasu vara võõrandamisest.

2010. aasta tuludeklaratsioonide põhjal on enam kui 8500 inimesel kohustus tasuda 3.

oktoobriks täiendavat tulumaksu kokku üle 14,1 miljoni euro, mida on 4,5 miljonit euot rohkem kui aasta tagasi. Kui aasta tagasi oli suurim tulumaksu summa, mis tuli täiendavalt tasuda, üle poole miljoni krooni (ca 32 000 eurot), siis tänavu on suurim summa üle poole miljoni euro ( ca 8, 8 miljonit krooni).10 000 FIE-l tuleb maksta ettevõtlustulult arvestatud sotsiaalmaksu kokku 7,1 miljonit eurot.Kõigile neile, kes on kohustatud 3. oktoobriks juurdemaksu tasuma, saatis Maksu- ja Tolliamet maksuteated. Kliendid, kes ei ole maksuteadet mingil põhjusel kätte saanud või on selle ära kaotanud, saavad maksuteadet kontrollida e-maksuametis/e-tollis oma 2010.

aasta tuludeklaratsiooni infoleheküljel või pöörduda elukohajärgsesse maksu- ja tollikeskuse klienditeenindusse.Maksuhaldur saadab e-posti teel välja ka teavituskirjad neile, kellel ei ole ettemaksu kontol piisavalt raha.2010. aasta eest esitati üle 540 000 tuludeklaratsiooni, neist rohkem kui 434 000 deklaratsiooni alusel tagastati kokku 98 miljonit eurot tulumaksu.Juurdemaksmisele kuulus rohkem kui 18 000 tuludeklaratsiooni alusel üle 19 miljoni euro tulumaksu.Alates järgmisest aastast, kui deklareeritakse 2011.aasta tulusid, muutub tulumaksu tagastamise kord. Kiiret, viie tööpäeva tagastust saavad loota vaid need kliendid, kes esitavad oma tuludeklaratsiooni elektrooniliselt, kelle deklaratsioon ei vaja lisakontrolli. Juures on lisatingimus, et 2010.

aasta tuludeklaratsioon esitati tähtaegselt st hiljemalt 31.03.2011 ja maksumaksja ei ole aasta jooksul olnud võlglane Maksu- ja Tolliameti ees."Muudatus, millest teavitasime juba käesoleva aasta algul, on kantud ideest kasvatada maksumaksjates seaduskuulekust", sõnas MTA teeninduskorralduse osakonna juhtivspetsialist Hannes Udde. "Jätkuvalt on meil palju neid maksumaksjaid, kes ei esita oma tuludeklaratsiooni tähtajaks ning ei tasu õigeaegselt oma maksusid riigile. Edaspidi saavad kiire tulumaksu tagastuse ainult seaduskuulekad maksumaksjad", lisas Udde.Infot füüsiliste isikute maksustamise kohta saab ka Maksu- ja Tolliameti infotelefonilt 8800811.MTA pressiteade: http://www.emta.ee/index.php?id=31161&tpl=1026

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksud 2024 koolituse salvestus

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027,
nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Lektor: Lasse Lehis, EML juhatuse esimees

Hind koolitusele 70 € (koos käibemaksuga 85.40 €).
Ligipääsu kehtivus koolitusele 1 kuu.
Koolitus salvestati veebruaris 2024.

Soovin tellida
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2023 tellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 30 €

Esita tellimus