iconJuurdepääsetavus
Maksumaksja koolitused: Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024 Registreeri / loe lähemalt

Esimesed 55 tuhat deklareerijat saavad tulumaksu tagastuse veel täna

Esimesed 55 tuhat deklareerijat saavad tulumaksu tagastuse veel täna

Rubriik: MTA

Täna saavad tulumaksu tagasi need esimesed tulu deklrareerijad, kes esitasid oma deklaratsiooni elektrooniliselt ja kelle deklaratsioon ei vajanud täiendavat kontrolli. Nii nagu Maksu- ja Tolliamet (MTA) on varem korduvalt kinnitanud, on esimeste tulumaksu tagasisaajate seas need inimesed, kes esitasid ka oma eelmise, 2010. aasta tuludeklaratsiooni õigel ajal ja kellel ei olnud ajavahemikul 15. veebruarist 2011 kuni 14.

veebruarini 2012 maksuvõlgasid.

Maksu- ja Tolliamet edastab täna tulumaksu tagastamiseks pankadele maksekorraldused, mille alusel kannavad pangad raha inimeste kontodele. Tulumaksu saavad kätte esimesed 55 664 maksumaksjat summas 15 miljonit eurot."Oleme küll lubanud alustada tulumaksu tagastamisega hiljemalt 28. veebruaril, kuid kuna meil on nii palju õiguskuulekaid maksumaksjaid, kes tegid e-deklaratsiooni ära kohe esimestel päevadel, siis otsustasime nende ootusi täita,“ ütles MTA teeninduskorralduse osakonna juhtivspetsialist Hannes Udde. Tema sõnul saab amet nii ka tagastamise koormust hajutada, sest iga toiming võtab omajagu aega.

Pressiteate täistekst MTA kodulehel.

Tooted ja teenused

Lisaks liikmete teenindamisele (vt link Teenused liikmetele) osutab EML ka muid tasulisi teenuseid nii liikmetele kui mitteliikmetele. EML liige saab kõigi teenuste puhul hinnasoodustust.

Õigusabi

Maksualane õigusabi ja konsultatsioonid, Maksuhalduri haldusakti ja toimingu vaidlustamine, Esindamine kohtus, Maksuõiguslike küsimuste analüüs.

Loe lähemalt

Personaalne koolitus

Pakume huvilistele võimalust saada EML juristidelt või meie koolitusprogrammi lektoritelt personaalset koolitust kliendi poolt soovitud ajal ja kohas.

Loe lähemalt
eml

Maksumaksja koolitused:
Aastaaruanne 2023 ja maksud 2024

Raamatupidamise aastaaruanne majanduslanguse ajal: kuidas kajastada raamatupidamiskohustuslase “head” või “halba” finantsseisundit, millistele asjaoludele peaks pöörama rohkem tähelepanu. Räägime ka raamatupidaja vastutusest.

Maksuseaduste muudatused aastatel 2024-2027, nende mõjud ja praktiline rakendamine.

Registreeri / loe lähemalt
eml

Astu EML liikmeks

Taga enda ettevõttele aastaringsed teadmised ning soodustused maksualastel teemadel. Tasuta ajakiri MaksuMaksja ja maksuseaduste kommentaaride kogumik.

Loe lähemalt

Reklaam

Pakume võimalust avaldada reklaami ajakirjas MaksuMaksja, samuti EML veebilehel, publikatsioonides ning koolitusmaterjalides.

Loe lähemalt
Maksupood

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Ajakirja MaksuMaksja tellimine

Perioodid: 3 kuud - 1 aasta
Hinnad:
3 kuud - 10.80 €, 6 kuud - 19.80 €
12 kuud - 35.40 €

Esita tellimus
Maksupood

Maksuseaduste kommentaaride kogumik 2022 tellimine ja 2023 ettetellimine

Maksuseaduste kommentaaride kogumik

Liikmetele: Tasuta (v.a. Baasmäär)
Lisaeksemplar liikmele: 12 €
Tavahind: 25 €
2023 ettetellimine: 15 €

Esita tellimus