Järgmine koolitus: Rakvere - Aastaaruanne 2022 ja maksud 2023. Registreeri ja tutvu tulevaste koolitustega

EML: saadame maksuametile jõuluks pakke

EML: saadame maksuametile jõuluks pakke

Rubriik: EML

EML kogub allkirju pöördumisele tunnistada kehtetuks käibemaksuseaduse muudatused (niinimetatud 1000 euro arvete seadus). Allkirjade kogumine kestab kuni 31. detsembrini. Täname kõiki, kes on juba oma toetusallkirja andnud. Pöördumise tekstiga saab tutvuda ja allkirja anda aadressil http://petitsioon.ee/1000euroste-arvete-deklareerimisnoude-tuhistamine

Riigikogu poole pöördumine ei ole siiski ainus viis, kuidas väljendada oma protesti uue seaduse vastu. Oleme oma liikmetelt ja koostööpartneritelt saanud mitmeid ettepanekuid „streigi“ korraldamiseks. Sõna otseses streikida (näiteks jätta maksudeklaratsioonid esitamata ja maksud maksmata) maksumaksjad loomulikult ei saa, kuid oma meelsust saab väljendada ka hoopis vastupidise käitumisega – täita seadust rohkem kui vaja. Kuna maksuamet tunneb hirmsasti huvi meie arvete info vastu, siis miks mitte saatagi neile juba kõikide arvete koopiad? Tore on ju jõuludeks pakki saada. Seega kutsumegi üles: saatke kõik oma novembrikuu arvete koopiad MTA-le. Valida saab järgmiste suhtluskanalite vahel:

Sama kirjaga võib esitada MTA-le ka teabenõude ning küsida, kas vormil KMD INF deklareeritud arvete andmed lähevad kokku teiste lepingupoolte esitatud andmetega ning kui palju maksupettureid juba on tabatud? Vt ka pikemat artiklit MaksuMaksjas siit.Loe ka ERR-ist: “Raamatupidaja: 1000-euroste arvete seadus on vaid tööd juurde toonud, kuid kasu sellest pole”Vaata ka Tallinna TV-st uudisklippi siit.